Premier ma nadzieję i czeka na kolejną szczepionkę

Taoiseach (wym. tiszok) Micheál Martin stwierdził, że rozwiązaniem problemu ze szczepieniami są szczepionki jednodawkowe, a teraz, nadzieje pokładane są w produkcie firmy Johnson&Johnson.

Wcześniej o swoistej rewolucji mówiło się w przypadku produktu Oxford/AstraZeneca, jednak jak wiemy, ze szczepionką tej firmy, są pewne problemy, a niektóre z państw albo odmówiły jej podawania, albo zawiesiły proces szczepień tym produktem, gdyż obserwowane były niepokojące skutki uboczne.

Obecnie, premier Martin ma nadzieję, iż szczepionka Johnson&Johnson, która może pojawić się w kwietniu, a wymaga jednej dawki, aby skutecznie zabezpieczyć przed Covid-19, będzie przełomem, na który czeka Irlandia. Wg premiera, jednodawkowa szczepionka, znacznie przyspieszy cały proces szczepień, a jednocześnie podniesie pulę dostępnych w kraju wakcyn. Szef irlandzkiego gabinetu wyraził też przekonanie, iż pojawienie się kolejnego produktu przeciwko Covid, da możliwość zaszczepienia dużej ilości osób w kraju, a do końca lata, prawdopodobnie większość populacji, będzie już zabezpieczona.

Micheál Martin:

– Wiele osób zostanie zaszczepionych do końca lata i nie ma wątpliwości, że z tego powodu będą mieli inne życie.

Johnson&Johnson wystąpił wczoraj do Europejskiej Agencji Leków o zezwolenie na wprowadzenie do użycia jego produktu przeciwko koronawirusowi, a producent spodziewa się, że takie uzyska najdalej do końca marca tego roku. Jak powiedzieli przedstawiciele Johnson&Johnson, przekazano też wszystkie dokumenty, które potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo ich jednodawkowej szczepionki.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Irlandia otrzyma z U
Obowiązkowa kwarant
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian