Premier: chcemy, aby Polacy czuli się bezpiecznie, dlatego przywracamy posterunki policji w całym kraju

Jednym z głównych priorytetów rządu jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim Polakom. Od 2016 r. przywracamy posterunki Policji. Do tej pory udało się uruchomić 125 placówek w całym kraju. Dbamy również o modernizację służb mundurowych. W ramach dedykowanego programu w latach 2017-2020 służby otrzymają ponad 9 mld zł. Podczas wizyty w województwie śląskim premier Mateusz Morawiecki odwiedził funkcjonariuszy policji na nowym posterunku w Wilkowicach. Szef rządu spotkał się także z pracownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żywcu.

W jednym z ostatnich badań Polacy wypowiedzieli się pozytywnie na temat bezpieczeństwa w swojej okolicy. Polacy nigdy nie czuli się tak bezpiecznie. I to między innymi dlatego, że odtwarzamy posterunki policji – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Posterunki policji ponownie otwarte w wielu miejscowościach

W latach 2008-2015 w Polsce zostało zlikwidowanych 477 posterunków policji. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, posterunki służą mieszkańcom, którzy potrzebują pomocy i chcą czuć się bezpiecznie w swojej okolicy. Dlatego od 2016 r. rząd stopniowo przywraca tego typu placówki w całym kraju. Do tej pory udało się otworzyć 125 posterunków, które są przywracane w sposób racjonalny i przemyślany. Widzimy potrzeby społeczności lokalnych i przede wszystkim słuchamy ich opinii. 

Tutaj dzisiaj możemy oglądać nowy, wybudowany posterunek policji w Wilkowicach. Cieszę się, że w tylu miejscach w Polsce mieszkańcy mogą czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie – dodał szef rządu.

Ponad 9 mld zł na modernizację służb mundurowych

Oprócz przywracania posterunków, rząd realizuje program Modernizacji Służb Mundurowych. W latach 2017-2020 na ten cel zostanie przeznaczone ponad 9 mld zł. Środki umożliwiają rozbudowę i modernizację infrastruktury, zakup nowoczesnego wyposażenia oraz wzrost wynagrodzeń.

Bezpieczeństwo nad wodą i w górach

Podczas wizyty w Żywcu premier Mateusz Morawiecki spotkał się z pracownikami WOPR i GOPR. Szef rządu podziękował ratownikom za ich codzienną pracę. Premier podkreślił także, że wszyscy Polacy są wdzięczni za służbę i nieustanne czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

Ja raz jeszcze chciałem wszystkich zachęcić bardzo gorąco do korzystania z tego, aby podziwiać piękną polską naturę, żeby przyjeżdżać nad polskie jeziora, rzeki, lasy, polskie morze i góry. Raz jeszcze podkreślam, pracownicy WOPR i GOPR czuwają, ale też czuwajmy my sami nad bezpieczeństwem naszych dzieci i nas samych – dodał premier.

Premier.gov.pl

Polska-IE: Udostępnij
Pracodawcy Godni Zau
Wiadomość od Wielk