Premier Boris Johnson na intensywnej terapii

Do niedawna premier Wielkiej Brytanii Miał nieco inny plan na walkę z koronawirusem, ale rosnąca ilość zachorowań, kazała mu wprowadzić ostrzejsze środki bezpieczeństwa w kraju.

Następnie okazało się, że on sam zakażony jest wirusem Covid-19, a jego stan był na tyle poważny, że trafił do szpitala. Wczoraj o godzinie 19:00 rzecznik Downing Street powiedział jednak, że ze względów medycznych, premier Boris Johnson przeniesiony został na oddział intensywnej terapii medycznej, a powodem jest pogarszający się stan zdrowia szefa brytyjskiego rządu. W komunikacie podkreśla się, iż Johnson przeniesiony został na OIOM ze względów ostrożności, gdyby wymagał wspomagania oddechu. Boris Johnson trafił do szpitala St. Thomas w Londynie, w niedzielę wieczorem, a po 24 godzinach 55-latek przeniesiony został na tamtejszy OIOM.

W obowiązkach służbowych Johnsona zastępuje obecnie szef brytyjskiego MSZ Dominic Raab, a o stanie zdrowia premiera, na bieżąco informowana jest królowa Elżbieta II.

Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia płyną do Borisa Johnsona z całej Europy, a takie przesłał również irlandzki rząd. Do życzeń dołączyli również liderzy brytyjskich ugrupowań politycznych, w tym największy chyba przeciwnik premiera Johnsona, były już szef laburzystów Jeremy Corbyn.

Bogdan Feręc

Źr: Downning Street Press Office

Polska-IE: Udostępnij...
COVID-19 outbreak li
Policjanci ze świą
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish