Premia świąteczna przyznana

Minister finansów Paschal Donohoe potwierdził wcześniejsze zapowiedzi, że w tym roku premia bożonarodzeniowa dla beneficjantów Social Welfare, wypłacona zostanie w wysokości 100%.

Wcześniej zastanawiano się, czy tegoroczny „Christmas Bonus”, uda się wypłacić w takiej wysokości, ponieważ należało wcześniej przeprowadzić wszelkie kalkulacje. Jednak, jak się wydaje, wypłacenie dodatku świątecznego w wysokości 75%, czyli w kwocie, jaka przyznana była w roku ubiegłym, z całą pewnością wpłynęłoby na oceny rządu, a ten ma teraz na głowie przyszłoroczne wybory, więc raczej nie chce przysporzyć sobie wrogów.

W związku z decyzją ministra Donohoe, przed Świętami Bożego Narodzenia do osób otrzymujących wsparcie z Social Welfare, popłynie jednorazowo podwójna zasiłkowa tygodniówka.

Minister finansów poinformował też, że w związku z prezentacją budżetu, może ujawnić, iż podniesiony zostaje o 15 € zasiłek dla samotnych rodziców. Wzrośnie też zasiłek na ogrzewanie o 2 € oraz tzw. Living Alone o 5 € dla osób powyżej 66 roku życia, które mieszkają same.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE
Flight of Fancy: Fly
Zbliża się okres z
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish