Premia Covid musi zostać rozszerzona na nisko opłacanych pracowników sektora prywatnego

Premia Covid musi zostać rozszerzona na nisko opłacanych pracowników sektora prywatnego

Rzeczniczka Partii Pracy ds. Zatrudnienia senator Marie Sherlock powiedziała, że rząd musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić, że pracownicy pierwszej linii w sektorze prywatnym nie będą wykluczeni z jakiejkolwiek dywidendy wypłacanej w ramach Covid w uznaniu naszych wspólnych wysiłków na rzecz utrzymania Irlandii przez cały okres pandemii.

Senator Sherlock powiedziała:

– Podczas gdy Partia Pracy z dużym zadowoleniem przyjmuje ogłoszenie w marcu podwójnego święta państwowego i 1000 euro, które mają zostać wypłacone pracownikom służby zdrowia z pierwszej linii, propozycje nie są odpowiednie dla wszystkich tych, którzy musieli wyjść i ryzykować swoim zdrowiem, aby zachować naszą kraj w ruchu, a nasi ludzie, byli bezpieczni podczas pandemii. Uważamy, że musimy zobaczyć dywidendę dla wszystkich niezbędnych pracowników. Ci pracownicy to nasi sprzątacze, kierowcy autobusów, pracowali przez całą dobę w naszych sklepach, w straży pożarnej, zbierali nasze kosze i trzymali jedzenie na naszych stołach. Istnieje szereg mechanizmów umożliwiających identyfikację tych pracowników i nagradzanie ich za ich podstawową pracę, poświęcenie i służenie naszym społecznościom. W tym celu rząd może sporządzić listę niezbędnych pracowników, aby uzyskać dostęp do ewidencji podatkowej i odpowiednio przekazać płatność. Pracodawcy, których na to stać, powinni także wynagradzać swoich pracowników, a rząd powinien ich do tego aktywnie zachęcać. Rzeczywistość jest taka, że ​​duża część pracowników zatrudnionych w sektorze prywatnym, którzy musieli pracować w szczytowym okresie pandemii, jest już bardzo nisko opłacana, a 1000 euro zrobiłoby dużą różnicę. Wielkie pytanie, na które rząd musi odpowiedzieć, gdy wkraczamy w 2022 r., musi dotyczyć tego, w jaki sposób rozwiąże szerszy problem, dlaczego realne płace obecnie znajdują się w stagnacji lub spadają, szczególnie dla gorzej opłacanych pracowników i co można zrobić. Potrzebujemy ogólnokrajowej rozmowy o tym, jak możemy położyć kres naszej Republice o niskich płacach i poprawić życie wszystkich pracowników w całym społeczeństwie. Nic mniej się nie przyda.

*

Pani senator, idąc tym tokiem rozumowania, dodatek powinien dostać każdy pracownik, który w okresie pandemii, otrzymał od swojego pracodawcy dokument, a ów stwierdzał, iż możemy poruszać się po mieście, bo jesteśmy niezbędnymi pracownikami. Czy ten kraj na to stać? Więc danie 1000 € każdemu, kto pracował w pandemii? Myślę, że na to, nigdy ten rząd się nie zgodzi, natomiast Pani słowa, zakwalifikować muszę do kategorii zdobywania poklasku społecznego i walki o punkty wyborcze. To jest socjalizm w czystej postaci.

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nadszedł właściwy
Kelleher hails "deci
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська