Prawie połowa zatrudnionych, chce w przyszłym roku zmienić pracę

Zmieniający się rynek pracy, widoczny jest już nie tylko wśród pracodawców, a również pracownicy zaczynają modelować go na swój sposób.

Ja wynika z badania wiodącej firmy rekrutującej specjalistów, a ta swoim zasięgiem obejmuje cały glob, już 45% pracowników specjalistycznych zapowiedziało, że w przyszłym roku, chce zmienić pracę. Większość z nich twierdzi, iż zainteresowali się możliwością pracy zdalnej i nie chcą już wracać do swoich biur. Dyrektor w Hays Maureen Lynch powiedziała, że to obecnie całkiem nowe zjawisko, które nie było obserwowane nawet w roku ubiegłym.

Duża część kadry specjalistycznej, przede wszystkim ci, którzy swoje obowiązki służbowe opierają na działaniach komputerowych i w sieci, ale i programiści oraz sprzedawcy, przekonani są, że tak samo dobrze mogą pracować z domu, jak i z biura, w którym spędzali wiele godzin.

W większości odpowiedzi przewijał się też motyw podróży do pracy i drogi powrotnej, co zajmuje coraz więcej czasu, więc tego, mniej można poświęcić rodzinie oraz przyjaciołom.

Jak dodaje Maureen Lynch z Hays Ireland, wśród pracowników, panuje coraz większa niechęć do powrotu do pracy stacjonarnej, ale co należy podkreślić, aż tak otwarci na zmiany, nie są niektórzy właściciele i dyrektorzy firm.

Co ciekawe, w ankiecie, jaką przeprowadził Hays, pojawiło się też 53% odpowiedzi, a w tych stwierdzenie, że w najbliższych 12 miesiącach, pracownicy rozważą możliwość zmianę pracodawcy, na takiego, który zaoferuje im możliwość pracy zdalnej. 48% nie ma jeszcze takich planów, ale nie wykluczyli, iż postąpią w podobny sposób. Tylko 11% z całą pewnością nie zmieni miejsca zatrudnienia.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Łukasz Tygerski: Wo
Jaki „level” po
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian