Prawie 950. pracowników służby zdrowia zarażonych koronawirusem

Czy pracownicy służby zdrowia prawidłowo zabezpieczeni są przed zakażeniem koronawirusem?

W tej sprawie można chyba mieć wątpliwości, gdyż ilość zachorowań wśród personelu medycznego jest bardzo wysoka, co z kolei oznacza, że albo nie dbają o własne bezpieczeństwo, albo nie mają wystarczających środków, aby chronić się przed zakażeniem.

Przyznać trzeba, że personel medyczny pracuje w szczególnych warunkach, więc bezpośrednio z osobami zakażonymi wirusem Covid-19, czyli w środowisku wysoce niebezpiecznym i niekiedy nawet cały sprzęt ochronny, jakim dysponują pracownicy szpitali, musi skapitulować.

Aktualnie spośród wszystkich osób, u jakich zdiagnozowano koronawirusa, 948 to pracownicy służby zdrowia, a 2/3 z nich, nie wyjeżdżało w okresie dwóch tygodni przed pojawieniem się u nich objawów zakażenia z kraju. W prostej linii oznacza to, że zakazili się w pracy, chociaż chorobą mogli zarazić się też poza szpitalem.

Dla nich właśnie, czyli chorych oraz zmarłych z powodu koronawirusa, ale i wszystkich pracowników pierwszej linii walki z wirusem Covid-19, w najbliższą sobotę, powinniśmy w naszych oknach ustawić o godzinie 21:00 zapaloną świecę, by oddać cześć zmarłym, wesprzeć chorych i podziękować osobom, które chronią nas przed koronawirusem, do czego zachęca Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa i Gaeltacht Republiki Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health/Dept. of Culture, Heritage & the Gaeltacht

Polska-IE: Udostępnij...
Harris nie ma zaufan
Garda ma ręce pełn
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish