Prawda wg Sinn Féin rozmija się z rzeczywistością

Liderka największej partii opozycyjnej Mary Lou McDonald oraz członkowie jej ugrupowania, od kilku tygodni mówią, że nie mają pełnych informacji w zakresie zdrowia publicznego.

Mary Lou McDonald zarzuca rządowi, iż ten, nie przekazuje wszystkich informacji, jakie mogłyby dostarczyć posłom pełnego obrazu sytuacji, a ci, nie do końca wiedzą, co dzieje się w zakresie walki z koronawirusem. Tu jednak pojawia się niewielka przeszkoda, a i w złym świetle stawia samą szefową Sinn Féin, która, jak i reszta liderów opozycji oraz wyższych urzędników partyjnych, zaproszona została na spotkanie z władzami kraju.

Spotkanie odbywało się w chwili, kiedy pojawiły się sugestie, że kraj może przejść do 5 poziomu ograniczeń, a w tym udział brali też członkowie NPHET, którzy prezentowali sytuację i omawiali szczegółowo powody zalecenia.

Pani McDonald faktycznie ma rację, iż nie otrzymała pełnej informacji w tej sprawie, co bardzo chętnie zarzuca rządowi, ale powiedzieć trzeba, że wie niewiele o koronawirusie oraz podejmowanych działaniach, ale też o tym, dlaczego najwyższy poziom ograniczeń został wprowadzony, ponieważ ze spotkania, wyszła po niecałej godzinie od jego rozpoczęcia. Gwoli ścisłości należy dodać, że spotkanie z wyższymi urzędnikami gabinetu i Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, trwało ponad cztery godziny, więc kilkadziesiąt minut, to zaledwie cząstka tego, w czym uczestniczyła Mary Lou McDonald.

Władze próbując wyjaśnić całą sytuację, ale i odpowiedzieć na zarzuty padające ze strony Sinn Féin, wielokrotnie mówiły, że opozycja otrzymuje wszystkie wiadomości w tej sprawie, posłowie otrzymują od wyższych urzędników gabinetu również statystyki, ale jak się okazuje, nie zadają sobie trudu, aby się z nimi zapoznać.

*

Oceniając postępowanie szefowej Sinn Féin i jej partii, podkreślić należy, że w ostatnim czasie, ugrupowanie zaliczyło już kilka podobnych wpadek, a krytyka gabinetu z ich strony, ma miejsce nieustannie. To zaczyna być jednak widoczne, a i triumwirat, otrząsnął się już z wyborczego sukcesu, więc zaczynają odparowywać ciosy z kierunku Sinn Féin, które powinno zacząć się pilnować, jeżeli chce uchodzić za partię wiarygodną.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij