Pragnienie władzy a ludzie

Kolejny ciekawy sondaż dotyczy tym razem domniemanego przyszłego premiera, czyli chodzi o Micheála Martina, którego również poddano ocenie czytelników.

The Liberal poprosił o odpowiedź na pytanie: Czy Micheál Martin, powinien zostać premierem?

Generalnie tego sondażu szef Fianna Fáil w ogóle nie powinien oglądać, bo spać nie będzie mógł i to nie tylko w noc po jego publikacji, a jeszcze prawdopodobnie przez kilka kolejnych. Co interesujące, w internetowej ankiecie wzięło udział znacznie więcej osób, niż w tej dotyczącej Leo Varadkara, a wtedy na schodzącą gwiazdę rządowych salonów głos oddało ogółem 10 000 osób.

Wydawać by się mogło, że Micheál Martin budzi większe emocje, bo na tego polityka, głosowało łącznie, w różny sposób 18 000 czytelników The Liberal. Tu jednak małe zaskoczenie, bo o ile więcej osób wypełniło ankietę, to nie przełożyło się to na wynik, pozytywny wynik. Micheála Martina na fotelu premiera chętnie widziałoby 7% respondentów, natomiast przeciwnego zdania jest 93% biorących udział w badaniu.

Cóż dodać, chyba tylko to, że „I’m very sorry Micheál” i dajmy spokój temu pomysłowi, bo gabinet pod przewodnictwem premiera z takim poparciem społecznym, nie będzie miał łatwego życia.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Polska-IE: Udostępnij...
Połowa restauracji
PODEJRZANI MOGĄ STR
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish