Pracownicy służby zdrowia chcą się szczepić

Dzisiaj zapadnie decyzja o dopuszczeniu lub nie, szczepionki przeciwko koronawirusowi, a tę podejmie Europejska Agencja Leków.

Jak twierdzi profesor Sam McConkey, kierownik wydziału ds. Zdrowia Międzynarodowego i Medycyny Tropikalnej w Royal College of Surgeons Ireland, personel medyczny chce się szczepić przeciwko wirusowi i ustawiać się będzie w kolejkach, aby wakcynę otrzymać. Pracownicy irlandzkiej służby zdrowia, będą jednymi z pierwszych, którzy będą mogli poddać się szczepieniu, a jak dodaje profesor McConkey, wskaźnik zaszczepień w tej grupie zawodowej będzie bardzo wysoki.

Irlandzcy pracownicy służby zdrowia mają już teraz twierdzić, że chcą poddać się szczepieniu i to tak wcześnie, jak to będzie możliwe.

Profesor Sam McConkey wyraził też pogląd, iż w Irlandii, raczej nie ma zbyt wielu obaw o przyjęcie szczepionki i odnosi wrażenie, co przyznał w wywiadzie dla jednej z gazet, że większość mieszkańców kraju, bez oporów przyjmie koronawirusowe szczepienie. Są oczywiście przeciwnicy przyjmowania szczepionek, ale nie można w tym przypadku powiedzieć, aby byli w większości, co może cieszyć, dodał profesor.

Władze medyczne kraju dysponują analizą, a z tej wynika, że w chwili, kiedy szczepionka będzie powszechnie dostępna, skorzysta z niej ponad 80% społeczeństwa.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Zapomnijmy o pubach
Martin powinien pozo
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian