Pracownicy chcą pracować w domach

Wraz z ogłoszeniem przez rząd, iż pracownicy biurowi, mogą do nich wrócić, odezwały się głosy niezadowolenia i ten pomysł, w ogóle nie trafił na podatny grunt.

Pracownicy biurowi zgłaszają, iż dostosowali swoją pracę zdalną do życia domowego, w części dostosowali również swoje domy do takich zadań, więc nie ma najmniejszego powodu, by rezygnować ze wcześniejszych planów rządu, by praca zdalna, stała się codziennością. Agencje zajmujące się rekrutacją pracowników, odnotowują znaczny wzrost ilości pytań, które mają dać odpowiedź, czy nową pracę, będzie można wykonywać  z domu, czy jest to wyłącznie praca biurowa.

Zapotrzebowanie na pracę zdalną z domu i hybrydową, wśród pracowników stale rośnie i już 88% zgłasza, iż chce pracować w taki sposób. Najczęściej taką chęć zgłaszają pracownicy małych i dużych firm technologicznych, sprzedaży online oraz zatrudnieni w usługach prawnych i księgowych. Najwyższy współczynnik osób, które chciałyby pracować zdalnie, bo 93%, jest obecnie w Kildare, Louth, Meath i Wicklow, podaje Central Statistics Office. Natomiast 18% respondentów CSO odpowiedziało, że rozważy pracę zdalną i hybrydową, o ile otrzymają taką możliwość.

Z podziału na grupy wiekowe wynika natomiast, że 90% pracowników w wieku 34 – 44 lata, chce wykonywać pracę zdalną, a z innego badania, Pure Telecom wynika, że w biurze pracować chce 97% osób w wieku 18 – 23 lata.

Ogólny trend jest jednak taki, iż większość pracowników biurowych, chciałoby skorzystać z możliwości pracy w domowym zaciszu lub łączyć ją z pracą w biurze, ale tylko w określone dni.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Pacjenci nie płacą
Łatwiej teraz znale
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська