Pracodawcy chcą szybszego znoszenia blokady

Grupa zrzeszająca pracodawców IBEC, wezwała rząd do znacznie szybszego odmrażania gospodarki, a argumentuje to zachowaniami ludzi.

Już teraz, twierdzi IBEC, wiele osób nie zachowuje dystansu społecznego, spotyka się w większych grupach, nie używa środków ochrony osobistej, a mimo to, nie notuje się w kraju większej ilości zachorowań, co jest podstawą do twierdzenia, że kroki uruchamiające gospodarkę, można przyspieszyć.

IBEC postuluje też o zniesienie większości ograniczeń, w tym zmniejszenia dystansu społecznego do jednego metra, ale też uruchomienia większości firm, jakie nie doczekają się odmrożenia a drugiej i kolejnych fazach znoszenia ograniczeń.

Władze IBEC są również przekonane, iż pomoc państwowa powinna być uruchamiana znacznie szybciej, a i kierowana do sektorów, które nadmiernie cierpią z powodu nałożonej blokady. Otwarte powinny być placówki opiekuńcze dla dzieci, które też potrzebują wsparcia finansowego, ale dotacje powinny trafić również do branży przewozowej, bo ta, aby się odbudować, musi otrzymać specjalne dotacje z budżetu państwa.

Mówi się jednocześnie, iż poprzez swoje obecne działania, rząd staje się mniej wiarygodny i uporczywe trzymanie się wcześniejszych założeń, może działać przeciwko gabinetowi. Zrzeszenie pracodawców wyraziło nadzieję, że rząd koalicyjny powstanie w najbliższym czasie i zmieni zarządzenia pandemiczne obecnej ekipy.

Bogdan Feręc

Źr: IBEC

Polska-IE: Udostępnij...
W kraju kryzys, a mi
Ryanair przygotował
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish