Pracodawca chce znać status zaszczepienia

Pewna grupa biznesowa, która nie jest oficjalną reprezentacją wybranego środowiska, wezwała, aby zmienić przepisy, i pracodawcy, mieli prawo do kontroli statusu zaszczepiania swoich pracowników.

Zaznaczono, iż powinno się wprowadzić takie zmiany prawne, by zarządzający firmami, mogli poznać status szczepienia i wynik covidowego badania pracownika. Co ciekawe, ta sama grupa biznesowa uważa, że dobrze się stało, iż zmienione zostały zasady dotyczące bliskich kontaktów, a jednocześnie, iż takie zmiany, „były bardzo potrzebne”, żeby ograniczyć absencję w pracy.

Pracodawcy powinni mieć możliwość w niektórych okolicznościach poprosić o stan szczepień swoich pracowników, aby zapewnić egzekwowanie nowych zasad dotyczących zarządzania przypadkami Covid-19, powiedziała grupa przedstawicieli biznesu.

Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie wczoraj, bezobjawowe bliskie kontakty potwierdzonych przypadków Covid-19, które otrzymały dawkę przypominającą, nie muszą już izolować się przez pięć dni. Zaleca się jednak, aby przez dziesięć dni wykonywali powtórne testy antygenowe i nosili maskę klasy medycznej.

Bliskim kontaktom, które nie są wzmocnione lub mają objawy, a osobom, które uzyskały wynik pozytywny, zaleca się im izolację przez siedem dni zamiast dziesięciu. Przepisy usuwają również wymóg uzyskania testu PCR w celu potwierdzenia pozytywnego wyniku.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd nie rozumie sw
Garda ma nowego pode
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська