Praca w domu to niższe podatki

Premier Leo Varadkar jest zdania, że kolejny rząd zajmie się opodatkowaniem osób, które zdecydują się na pracę zdalną w domu.

Wcześniej wiele firm z Irlandii zapowiadało, iż przygotowują się do zmiany zasad zatrudnienia i zaproponują swoim pracownikom, pozostanie w domach na stałe, więc tam wykonywanie zadań powierzonych podczas podpisywania umowy o pracę. Tę kwestię wstępnie omówił już gabinet Leo Varadkara, a i jest zdania, iż to całkiem dobre rozwiązanie, które pozwoli zracjonalizować sposób działania wielu przedsiębiorstw.

Co ważne w tej sprawie, żaden z przyszłych koalicjantów rządowych, czyli Fianna Fáil, Fine Gael i Green Party, nie zgłasza w tej kwestii zastrzeżeń, więc może się okazać, iż przedsiębiorcy uzyskają formalną zgodę kolejnego gabinetu, aby tak właśnie zmodernizować zakłady pracy.

W tej kwestii pojawił się też bardzo odważny i zachęcający pomysł, by większa część pracowników nie miała problemów z podjęciem decyzji o pozostaniu w domu i z tego miejsca świadczyła usługi na rzecz swoich firm, bo proponuje się, żeby taka forma zatrudnienia, była niżej opodatkowana.

Zyskaliby na takim rozwiązaniu zarówno przedsiębiorcy, którzy mogą zrezygnować z wynajmowania powierzchni biurowej, bo to głównie o tych pracowników chodzi, jak i sami zatrudnieni, gdyż doczekają się prawdopodobnie niższych stawek podatkowych, więc i więcej pieniędzy pozostanie w ich portfelach.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij...
Dzień Matki
Może, ale nie musi
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish