Pożyczki od PTSB

Permanent TSB planuje znacznie rozszerzyć jeden z segmentów swojej działalności i udzielać większej ilości pożyczek.

Chodzi tu o pożyczki i kredyty dla małych i średnich firm, które potrzebują obecnie zastrzyków finansowych, a jednocześnie są impulsem rozwoju całej gospodarki, tworząc m.in. miejsca pracy. PTSB jest przekonane, że w najbliższym czasie, takie wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, da pozytywne rezultaty, gdyż firmy pozbawione przez pandemię możliwości zarobkowania, znacznie zmniejszyły swoje pakiety aktywów.

Ogółem w najbliższych trzech latach Permanent TSB planuje pożyczyć swoim klientom biznesowym dodatkowy 1 mld €, co oznacza, że znacznie poszerzy zakres usług w tym segmencie.

Zapowiedź rozbudowania systemu pożyczkowego dla małych i średnich firm wpisuje się też w program ekspansji PTSB na irlandzkim rynku, gdyż ten dom bankowy, chce przejąć jak największą ilość klientów, wycofujących się z rynku Ulster Bank i KBC Bank.

W latach wcześniejszych PTSB koncentrował się na pożyczkach i kredytach dla klientów detalicznych, a segment pożyczek biznesowych, był działalnością, która nie stanowiła istotnego zakresu pracy banku. Obecnie, poprzez utratę dwóch graczy, zmienił się cały model bankowości w Irlandii, więc uznano, iż należy wypełnić lukę, jaka powstała, a najlepszym sposobem będzie zwiększenie opcji pożyczkowych dla przedsiębiorców.

PTSB jest też odpowiedzią na próby zawłaszczania rynku przez Bank of Ireland oraz AIB, które od pewnego czasu, dosyć agresywnie starają się, o przejecie aktywów Ulster Bank i KBC Bank, w zakresie wszystkich segmentów działalności bankowej.

Permanent TSB może też zaproponować nieco inną strategię pożyczkową, niż Bank of Ireland i AIB, więc postara się być bardziej konkurencyjną opcją pożyczkową dla małych i średnich przedsiębiorców.

Bogdan Feręc

Źr: Permanent TSB

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wzrost płac nie nap
Rosja nie odwoła ć
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська