Poziom piąty ograniczeń – to dobre rozwiązanie dla Irlandii

W drodze na dzisiejsze posiedzenie rządu minister wydatków publicznych i reform, pozwolił sobie na pewien komentarz, a ten, podkreślać na wagę wprowadzonego poziomu ograniczeń zdrowotnych.

Wg Michaela McGratha, piąty poziomo ograniczeń, jaki został wprowadzony, „zapewni nam dobre święta Bożego Narodzenia”. Wprowadzenie tak rygorystycznych zasad to próba dania społeczeństwu „możliwie największej szansy na porządny grudzień i przyzwoite święta Bożego Narodzenia”, powtórzył.

Minister McGrath wyraził również nadzieję, że w wyznaczonym terminie, czyli do początku grudnia, uda się opanować sytuację i kraj ponownie zostanie otwarty. Są ku temu przesłanki, dodał minister, ale zaznaczył, że nie można jeszcze teraz popadać w zbyt duży optymizm.

Szef resortu wydatków zapytany został również o wprowadzenie systemu testów lotniskowych, więc właściwie zniesienia kwarantanny po przylocie, a odparł, że rząd, jeszcze nie zastanawiał się nad tym zagadnieniem. McGrath powiedział, że wkrótce i te kwestie zostaną omówione, a powinny opierać się na zaleceniach unijnych i być odpowiedzią na stan epidemiologiczny na wyspie. Minister z dużą rezerwą patrzy jednak na wprowadzenie takiej możliwości, a głównym powodem jego zmartwień jest duża ilość zakażeń w całej niemal Europie.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Co oznaczają irland
Ostrzeżenie dla kie
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian