Powstanie most krwawiącego kamienia

Radni miejscy z Dublina zawyrokowali i są zdania, że stolica potrzebuje kolejnego mostu ponad rzeką Liffey.

Tym razem będzie to most dla pieszych i rowerzystów, a ma usprawnić przeprawę oraz poprawić jakość powietrza w Dublinie. Radni uznali, iż powinien nazywać się Blood Stoney Bridge, gdyż będzie przedłużeniem Blood Stoney Road przy Sir John Rogerson’s Quay, a połączy się z New Wapping Street na North Wall Quay.

Nowa przeprawa znajdować się ma pomiędzy mostami Samuela Becketta na zachodzie i mostem East Link na wschodzie, które przeznaczone są głównie dla ruchu samochodowego. Z obu mostów, mówili podczas obrad radni, działają również, jako mosty piesze, ale w godzinach szczytu, przechodnie mają problemy z ich przebyciem, ze względu na duże natężenie ruchu.

Pierwotna lokalizacja mostu zakładała, iż będzie on umiejscowiony nieco bardziej na zachód, jednak po licznych konsultacjach w tej sprawie uznano, że nowa lokalizacja będzie dogodniejsza dla pieszych i rowerzystów.

Plany są, decyzja też, a dokumentacja w sprawie budowy mostu, wkrótce przesłana zostanie do An Bord Pleanála, która zajmie się wydaniem pozwolenia na budowę lub nie da zgody na inwestycję.

Bogdan Feręc

Źr: DCC

Podziel się:

Lisa Smith wyląduje
Od poniedziałku now
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn