Powrót do szkoły? Tak, ale po ocenie zdrowia i ustaleniu kontaktów ucznia

Senator Fianna Fáil Fiona O’Loughlin zaproponuje Ministerstwu Edukacji, aby przygotowało specjalny formularz, a w tym oceniony zostanie stan zdrowia ucznia, potencjalne zagrożenia, ale i na tej podstawie podjęta zostanie decyzja, czy dziecko może wrócić do szkoły, czy też nie.

Wg senator O’Loughlin „Formularz Covid – Powrót do szkoły”, powinien zawierać szereg istotnych z punktu wiedzenia zdrowia publicznego pytań, w tym:

– Czy dziecko podróżowało podczas wakacji poza granice Irlandii?

– Czy dziecko przechodziło kwarantannę?

– Czy dziecko ma lub miało jakiekolwiek objawy koronawirusa?

Wg senator Fianna Fáiln odpowiedzi na te i kilka innych pytań, dadzą możliwość oceny ryzyka, przed ponownym przyjęciem uczniów do szkół.

Senator Fiona O’Loughlin:

– Ponieważ tak wielu z nas wraca do pracy lub przychodzi na spotkania, wypełnialiśmy formularze z pytaniem, czy chorowaliśmy na COVID-19, kontaktowaliśmy się z kimkolwiek, kto ma lub miał objawy. Jest to dobra praktyka i zapewnia bezpieczeństwo osobom wokół nas. Uważam, że uczniowie powracający do szkoły w sierpniu lub we wrześniu, także powinni mieć taki formularz, który wypełni rodzic lub opiekun. Skontaktowali się ze mną rodzice, którzy obawiają się powrotu swoich dzieci do klas, słysząc o innych rodzinach planujących wyjazd za granicę przed wrześniem. To jest problem. W tym tygodniu poruszę te obawy z Minister Edukacji i Umiejętności i poproszę jej Departament o rozważenie tej propozycji. Chociaż nikt nie powinien dokonywać żadnych zbędnych podróży poza granice kraju, „zielona lista” krajów, do których możemy podróżować bez poddawania kwarantannie po powrocie, usunęła pewne obawy. Jednak rzeczywistość jest taka, jak powrót do pracy lub na spotkanie, w którym powinien istnieć proces, w ramach którego wszystkie dane dotyczące zdrowia uczniów w odniesieniu do koronawirusa są brane pod uwagę w celu ochrony wszystkich uczniów.

Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail

Polska-IE: Udostępnij...
Poseł nadal czeka n
Profesor Mirosław M
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish