Powietrzny patrol – policyjny helikopter czuwa nad naszym bezpieczeństwem

Nasz kraj od kilku tygodni walczy z epidemią koronawirusa. Do działań związanych z ograniczaniem jego rozprzestrzeniania się kierowane są codziennie patrole policyjne. Funkcjonariusze weryfikują czy osoby przebywające na zewnątrz stosują się do wprowadzonych obostrzeń w przestrzeni publicznej. Do działań użyty został także policyjny helikopter.

Policjanci w trakcie codziennej służby sprawdzają czy mieszkańcy dla bezpieczeństwa zdrowotnego stosują się do obostrzeń prawnych związanych między innymi z zakazem wstępu do określonych miejsc. Przy wiosennej pogodzie miejsca zielone takie jak parki czy lasy sprzyjają spotkaniom w plenerze. Jednak w tym szczególnym i niełatwym dla wszystkich okresie, powinniśmy odłożyć tego rodzaju spotkania w czasie.
Działania w zakresie sprawdzania, jak przestrzegane są obostrzenia, realizowane są przez patrole policyjne. Wykorzystywany jest również w tych działaniach policyjny helikopter. Dzięki niemu istnieje możliwość sprawdzenia większego obszaru i wyodrębnienia miejsc, gdzie np. gromadzi się większa ilość osób lub łamane są przepisy zaostrzone w związku z panującą epidemią.
Policyjne powietrzne patrole przy wykorzystaniu śmigłowca będą kontynuowane.

asp. szt. Monika Kaleta

Zespół Prasowy
KWP we Wrocławiu

Polska-IE: Udostępnij...
Rząd zniesie ograni
Pracownicy stacji di
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish