Powiedział te słowa. „Lockdown” jest możliwy

Przebywając w Limerick premier Micheál Martin potwierdził wcześniejsze komentarze szefa Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, a chodzi i ponownie zablokowanie całego kraju.

Z słów premiera wynika, iż o ile w kraju wzrośnie ilość zakażeń lub wystąpią inne okoliczności związane z dużą ilością zachorowań na Covid-19, rząd podejmie odpowiednie działania, do wprowadzenia pełnej blokady włącznie.

Premier stwierdził, że „zawsze istnieje niebezpieczeństwo kolejnej blokady narodowej”, więc dużo zależy od ilości zachorowań, a w domyśle od zachowań mieszkańców Irlandii. Micheál Martin ma jednak nadzieję, że do takiego scenariusza nie dojdzie, więc wystarczą środki, jakie podejmowane są obecnie, a blokady, mogą być wprowadzane lokalnie.

Takie postępowanie – kontynuował premier, pomoże w uniknięciu wprowadzenia „lockdownu” w całej Irlandii, ale podkreślił, że nie można tego wykluczyć na 100 procent.

Szef gabinetu dodał, iż w kwestii koronawirusa, jego rząd, kierować się będzie poradami oraz zaleceniami Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, więc to NPHET ma teraz nad nami i politykami władzę.

*

Wg premiera, ale i władz medycznych, chociaż nie mówią tego oficjalnie, to jednak wskazują/sugerują, że złem, jakie jest motorem napędowym zakażeń i rozwoju choroby, jesteśmy my, bo się nie izolujemy, nie nosimy maseczek, a i nie chcemy siedzieć w zamknięciu.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Rząd zajmie się im
Szybkie covidowe tes
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian