Poważne zmiany w zakresie sprzedaży e-papierosów

Minister zdrowia Simon Harris zapowiedział dzisiaj, iż w przyszłym roku doczekamy się istotnych zmian w zakresie sprzedaży e-papierosów.

Główny powód decyzji ministra i wydanej e-papierosom walce, są dzieci oraz młodzież, dla której ten substytut naturalnych papierosów, wydaje się bardzo atrakcyjny. Przyczyną, mówił dalej minister Harris, są płyny do e-papierosów, więc czynią je smakowo niezwykle atrakcyjnymi.

Minister uważa, iż na początku zakazu sprzedaży doczekają się smaki np. gumy do życia i wata cukrowa, a i niektóre smaki owocowe oraz słodkie. Simon Harris chciałby, żeby z czasem wszystkie płyny smakowe zniknęły z rynku, ale zanim się to stanie, w życie wejdą ostrzejsze przepisy sprzedaży e-papierosów.

W 2020 roku zacznie obowiązywać całkowity zakaz sprzedaży e-papierosów osobom poniżej 18 roku życia, a same e-papierosy i dodatki do nich, dostaną się pod ostrą ustawę o zakazie ich reklamowania, podobną do tej dotyczącej alkoholu.

Pierwsze zmiany na rynku e-papierosów mają być widoczne już wczesną wiosną, czyli w lutym lub marcu, a w Ministerstwie Zdrowia, pracuje już grupa, która przygotowuje zarówno projekt ustawy, jak i przepisy wykonawcze do niej, aby parlament otrzymał pełen pakiet dotyczący e-papierosów.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE
Mój pierwszy raz…
Prawie 2000 nowych I
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish