Potyczki słowne przeciwników i zwolenników

Rząd rozważa aktualnie możliwość otwarcia dublińskich pubów, ale pojawił się głos sprzeciwu, zarówno po stronie medycznej, jak i właścicieli lokali.

Ze względu na dużą ilość zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Dublinie, ze strony Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego padło wezwanie, aby rząd, o ile zezwoli na otwarcie pubów w kraju, wstrzymał tę decyzję w przypadku stolicy. National Public Health Emergency Team poinformował gabinet Micheála Martina, iż może być zbyt wcześnie, aby zezwolić na otwarcie pubów w Dublinie, ponieaż niedawny wzrost zachorowań na koronawirusa, może świadczyć o wyższym stopniu zagrożenia epidemiologicznego.

Decyzja spotkała się ze sprzeciwem środowiska właścicieli pubów, ale staje w niejakiej sprzeczności ze zdaniem WHO, której wiceszef uważa, o czym pisaliśmy TUTAJ, iż puby, nie są wylęgarnią zakażeń.

Właściciele dublińskich pubów, ale i Stowarzyszenie Winiarzy, które ich reprezentuje, sprzeciwia się stanowisku Zespołu ds. Zdrowia Publicznego i stwierdzają, iż ma nadzieję, że rząd, zrealizuje swoją zapowiedź, zezwalając na otwarcie wszystkich pubów 21 września, również tych w aglomeracji dublińskiej.

Dyrektor generalny Stowarzyszenia Winiarzy Donal O’Keeffe:

– Puby są zamknięte od sześciu miesięcy, straciliśmy cierpliwość. Teraz wszystko musi się zmienić, musimy wrócić do pracy.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian