Potrzebny jest „Punkt Kompleksowej Obsługi” w żałobie

Kiedy umiera bliska osoba, większość ludzi, chce wtedy zająć się jej pochówkiem i nie ma czasu, ani ochoty, przechodzić kilka razy przez system urzędniczej machiny.

Dlatego rzecznik ds. ochrony socjalnej w Partii Pracy Seán Sherlock wezwał minister ds. ochrony socjalnej Heather Humphreys do stworzenia jednego portalu wspierającego członków rodziny, gdy muszą oni zaangażować się w ochronę socjalną i inne usługi publiczne po śmierci bliskiej osoby, aby uniknąć konieczności powiadamiania wielu departamentów i innych agencji rządowych po żałobie.

Poseł Sherlock powiedział:

– Kiedy ukochana osoba umiera, jej rodzina i najbliżsi krewni nagle odkrywają, że muszą zaangażować się w szereg usług publicznych. To może być niezwykle trudny czas dla ludzi, a państwo mogłoby pomóc, usprawniając proces powiadamiania organów publicznych o śmierci za pośrednictwem jednego punktu kontaktowego. W samym tylko Departamencie Ochrony Socjalnej może istnieć szereg wydziałów, które muszą być indywidualnie poinformowane w zależności od otrzymywanych płatności, a także zarejestrować zgon w Generalnym Biurze Rejestracyjnym. Konieczność wysyłania tak wielu powiadomień o śmierci może powodować niepotrzebne cierpienie w tym bardzo trudnym czasie. W Wielkiej Brytanii oferują usługę „Powiedz nam raz”, która umożliwia zgłoszenie zgonu większości organizacji rządowych za jednym razem. Poruszyłem tę kwestię z minister ochrony socjalnej w Dáil w czwartek, wzywając do stworzenia portalu dla osób w żałobie lub „Punktu Kompleksowej Obsługi ”, który umożliwi najbliższej osobie szybkie powiadamianie wszystkich poszczególnych sekcji dotyczących zmarłego, oraz powinien również uwzględniać inne usługi publiczne, takie jak Departament Zdrowia, Urząd Skarbowy lub władze lokalne. W systemie istnieje wiele sekcji ochrony socjalnej i Departamentu Zdrowia, przez które ludzie muszą przejść, aby uporządkować sprawy osób, otrzymujących płatności, w zakresie powiadomień i wszystkich innych spraw istotnych dla państwa, którymi należy się zająć po śmierci. Poprosiłem minister, aby usiadła z jej urzędnikami w celu stworzenia punktu kompleksowej obsługi dla osób pogrążonych w żałobie, by w przypadku śmierci ich bliskich, proces przebiegał jak najbardziej płynnie. Wielkiej Brytanii się to udało i czas wprowadzić podobny proces tutaj. Jeśli pojawi się Punkt Kompleksowej Obsługi, pomogłoby to wielu pogrążonym w żałobie rodzinom, szczególnie w tym momencie, gdy wiele osób traci bliskich, ale nie może odwiedzać urzędów publicznych tak, jak kiedyś. Doceniam sympatyczny i empatyczny sposób, w jaki funkcjonariusze opieki społecznej traktują ludzi w takiej sytuacji. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zaangażowanie było niezwykle pozytywne i chcę docenić rolę urzędników. Cieszę się, że minister Humphreys zgodziła się przyjąć ten pomysł i potwierdziła, że ​​Główny Urząd Stanu Cywilnego planuje konsultacje w sprawie rejestracji zgonów, aby ułatwić ludziom ten proces. Chciałbym teraz poprosić o wprowadzenie znacznie szerszego procesu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Radość irlandzkich
Szczepionka to nie w
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian