Potrzebny jest pełny audyt szpitala Beacon

Pełen audyt HSE szpitala Beacon w Sandyford musi się odbyć i musi mu towarzyszyć realne konsekwencje, powiedział miejscowy poseł Fine Gael Neale Richmond.

Richmond z zadowoleniem przyjął decyzję o zawieszeniu programu szczepień w Beacon Hospital po tym, jak przyznał się do dostarczania szczepionek Covid personelowi szkoły, co stanowiło naruszenie wytycznych HSE dotyczących sekwencjonowania.

Poseł Richmond powiedział:

– Z zadowoleniem przyjmuję decyzję o zawieszeniu operacji szczepień w Beacon, to fiasko nadszarpnęło zaufanie i rodzi wiele poważnych pytań. Decyzja dyrektora generalnego Beacon Hospital o zignorowaniu jasnych protokołów i podaniu niezbędnych szczepionek Covid nauczycielom ze szkoły oddalonej o 14 km była zarówno naganna, jak i irytująca. W promieniu 5 km od szpitala znajduje się nie mniej niż 27 przychodni lekarskich, które mają rezerwowe listy zasłużonych osób z następnej grupy. To powinien być pierwszy port zawinięcia, było wystarczająco dużo czasu, aby to zrobić. Nie trzeba dodawać, że lokalna reakcja na to rażące nadużycie pozycji była mieszaniną surowego gniewu i prawdziwej krzywdy. Nie jest to zaskakujące, gdy w samym szpitalu znajdują się pacjenci z rakiem, a w kolejnej grupie tysiące bardziej narażonych osób z kolejnej grupy. Szpital Beacon cieszył się lokalnym szacunkiem, jako główny pracodawca, który zaszczepił ponad 9 000 osób. Jednak jest to również szpital, który otrzymuje znaczną kwotę z państwowych funduszy. Teraz musimy przeprowadzić pełny audyt przez HSE, udziału Beacon we wprowadzeniu szczepień. Ile innych szczepionek podano poza uzgodnionym protokołem? Dlaczego nie skontaktowano się z lokalnymi lekarzami rodzinnymi? Dlaczego nie skontaktowano się z HSE, skoro po przejrzeniu początkowej listy rezerwowej pozostało jeszcze więcej dawek? Kto podjął decyzję o podaniu szczepionek w tak rażąco zły sposób? Po takim audycie muszą nastąpić rzeczywiste konsekwencje działań dla szpitala i osób za nie odpowiedzialnych; w tym rezygnacje i utrata kontraktów.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Sinn Féin zapowiada
Rozsądna propozycja
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian