Potrzebny był ogólnokrajowy plan, aby złagodzić ograniczenia szpitali położniczych

Socjaldemokratka Holly Cairns wezwała do natychmiastowego wprowadzenia ogólnokrajowego planu, który pozwoliłby towarzyszącym partnerom na uczęszczanie do szpitali położniczych na wszystkich etapach ciąży i porodu.

Posłanka przedstawiła swoje uwagi po uruchomieniu nowej aplikacji do planowania wizyt w Cork University Maternity Hospital (CUMH), która pozwoliła złagodzić ograniczenia dotyczące odwiedzających.

TD Holly powiedziała:

– Inicjatywa w CUMH powinna zostać przyjęta z zadowoleniem i cieszę się, że widzę pewne zmiany dotyczące ograniczeń nałożonych na partnerów w jednym z wiodących szpitali położniczych. Jednak musi to być częścią krajowej debaty, a rząd i HSE muszą nakreślić plan, w którym partnerzy będą uznawani za niezbędnych na wszystkich etapach ciąży i podczas całego procesu porodowego. Od zeszłego roku rodzice mają do czynienia z loterią geograficzną, z ograniczeniami w zależności od szpitala w kraju. Wytyczne dla szpitali położniczych nie były aktualizowane od września ubiegłego roku, a sytuacja ta nadal powoduje duży stres i trudności dla przyszłych rodziców, szczególnie w przypadkach powikłań w ciąży lub tragicznych następstw ciąży. Istotne jest, aby rząd wreszcie przyniósł tym rodzicom jasność i pewność, przygotowując się do ponownego otwarcia części gospodarki i społeczeństwa w nadchodzących tygodniach.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: SocDem

Polska-IE: Udostępnij
Sinn Féin pojawi si
Ustawa o przejrzysto
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian