Potrzebne są ostrzeżenia o nieuregulowanych kryptowalutach reklamowanych na Facebooku

Reklamy firm kryptowalutowych na Facebooku muszą zawierać ostrzeżenie o nieuregulowanym charakterze wirtualnych walut, powiedziała posłanka Fine Gael.

Dzieje się tak po tym, jak gigant mediów społecznościowych postanowił cofnąć swoją wieloletnią decyzję, która uniemożliwiła większości firm zajmujących się wirtualną walutą na reklamowanie się na Facebooku.

Posłanka z Dublin Mid-West Emer Higgins, rzecznik Fine Gael ds. mediów społecznościowych i technologii finansowych, wezwała Facebooka, aby wszystkie reklamy wirtualnych walut na ich platformie zawierały zastrzeżenie dotyczące ryzyka związanego z kupowaniem i inwestowaniem w te produkty.

Emer Higgins powiedziała:

– Rząd absolutnie wspiera rozwój nowych technologii finansowych, aby pobudzić innowacje i cyfryzację. Jednak ostrzeżenia Banku Centralnego są jasne, jeśli chodzi o ryzyko kupowania lub inwestowania w waluty wirtualne. Kryptowaluty nie są gwarantowane przez Bank Centralny, nie masz żadnych gwarancji ani zabezpieczeń, jak w przypadku regulowanych usług finansowych i istnieje ryzyko, że możesz stracić całą swoją inwestycję. Myślę więc, że bardzo ważne jest, aby w miarę, jak Facebook zaczynał reklamować wirtualne waluty na swojej platformie, reklamy te powinny jasno określać związane z tym ryzyko. Anegdotycznie obserwuję wzrost zainteresowania wśród młodych ludzi, zwłaszcza młodych mężczyzn, kupowaniem i inwestowaniem w wirtualne waluty i nigdy nie próbowałbym stłumić czyjegokolwiek zainteresowania inwestowaniem lub zajęciami finansowymi.  Jednak ważne jest, aby w pełni rozumieli związane z tym ryzyko. Wirtualne waluty nie mają statusu prawnego środka płatniczego w Irlandii do płatności i nie są gwarantowane ani regulowane przez Centralny Bank Irlandii, więc myślę, że w reklamie tych produktów należy zamieścić zrzeczenie się odpowiedzialności, aby ludzie byli lepiej poinformowani przy podejmowaniu decyzji kupna lub inwestycji. Wzywam Facebooka do odpowiedzialnego działania w tej sprawie, aby we wszystkich reklamach wirtualnych walut, na ich platformie, wyświetlały się niezbędne ostrzeżenia.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Dane o zatrudnieniu
Tymczasem w USA. McD
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська