Potrzebna pomoc

Długo się wahałem żeby napisać ten post, ale niestety bez Waszej pomocy nie damy rady.

Jak wiecie oprócz tego że robimy i sprzedajemy nasze wyroby zajmujemy się też ratowaniem owieczek, a mianowicie przyjmujemy od lokalnych farmerów owieczki tuż po urodzeniu jedno dwu dniowe, które zostały odrzucone przez matki, albo coś się stało z matkami.

Najczęściej takie owieczki są wypuszczane na pole z resztą owiec i giną albo z głodu albo są pożywieniem dla lisów, farmerzy nie bawią się w karmienie, bo jest to bardzo czasochłonne i drogie.

My je bierzemy i karmimy butelką na początku co 2 – 3 godziny, uratowaliśmy w ciągu 3 lat już 40 takich owieczek i są z nami.

Koszt utrzymania owiec jest bardzo duży :- wynajęcie pola, – opieka weterynaryjna ( chyba jako jedyni w co. Kilkenny wzywamy do każdej chorej owcy veta tak powiedział nasz vet ponieważ dorosła owca w sprzedaży kosztuje €130 – €140 a przyjazd lekarza to € 150 )- wszystkie szczepienia, odrobaczania, opryski przed larwami much i robaków- w okresie zimowym – siano, słoma, pasza, witaminy- strzyżenie.

Do tej pory jakoś dawaliśmy radę choć czasami brakowało pieniędzy i trzeba było czekać do następnej dostawy żeby coś kupić, a co roku tych owiec przybywa i zwiększają się koszty utrzymania.

Jak zauważyliście jeździmy już dwa razy w tygodniu żeby na to wszystko zarobić.

W przyszłym roku planowaliśmy otworzyć agroturystykę żeby utrzymać obecne stado i stworzyć nowe miejsca dla następnych owieczek, może też psów i kotów.

Za resztę oszczędności i pożyczkę kupiliśmy kawałek ziemi, ale dwa miesiące temu pojawił się dość poważny problem, wypowiedziano nam umowę najmu ziemi myślę że dzięki sąsiadom z którymi mamy na pieńku ( ich pies pogryzł nam kilka razy nasze owce ).Owce są teraz już w zagrodach na zimę ale na wiosnę trzeba będzie znaleźć nowe łąki dla nich, a to nie będzie łatwe ze względów finansowych i to że nie ma tak takich pól do wynajęcia.

Mamy 5 miesięcy żeby znaleźć pieniądze chociaż na to żeby utrzymać to stado jakie mamy ale niestety jeżeli się nie uda będziemy musieli albo znaleźć im nowy dom albo je po prostu sprzedać co będzie ostatnią rzeczą jaką będziemy musieli zrobić jeżeli nie będzie innego wyjścia.

Dlatego zdecydowałem się napisać tego posta bo mam pewien pomysł. Nie chcemy prosić o jakieś zbiórki tylko o to żebyście pozwolili nam zarobić te pieniążki kupując nasze produkty i rezerwując pobyt na naszej farmie agroturystycznej.

Będzie możliwość cotygodniowej wpłaty na poczet zakupów naszych produktów lub pobytu u nas na farmie. Nie trzeba będzie wydawać na raz całej sumy tylko po prostu wpłacać co tydzień jakąś sumę, a później ją wykorzystać czy na zakupy czy na ten pobyt. Szczegóły podam w następnych postach po zapoznaniu się z Waszymi opiniami.

No i najważniejsze : chcielibyśmy zaproponować Wam też ADOPCJE NASZYCH OWIECZEK I OSŁÓW – mianowicie każdy kto będzie chciał wziąć udział w tym projekcie będzie mógł zostać opiekunem jednej z naszych owieczek wpłacając nam co tydzień określoną sumę € 3, € 4, € 5. Będzie to fajny prezent dla dziecka, czy znajomego, a nam pozwoli to na jakąś stabilizacje bo będziemy wiedzieli że co tydzień będziemy mieli pieniądze, stałe pieniądze ( bo do tej pory to nie wiemy czy będziemy mieli jakieś zamówienia czy też nie i nic konkretnie nie możemy zaplanować)Nie są to jakieś duże pieniążki € 3 czy € 4 tygodniowo – można sobie czegoś odmówić, a zrobić swojemu dziecku wspaniały prezent. Pozwoli to też nauczyć swoje dziecko jakiejś odpowiedzialności.

Każdy kto zaadoptuje jakąś owieczkę czy osiołka otrzyma od nas certyfikat że jest opiekunem takiej a takiej owieczki, dostanie film z podziękowaniem od samej owieczki oraz niespodziankę w postaci jakiegoś upominku, będzie można też do nas przyjechać i spędzić trochę czasu ze swoją podopieczną nieodpłatnie.

Dzięki tej akcji i z Waszą pomocą będziemy mogli dalej opiekować się tymi owcami co mamy i uratować kolejne. O tym też będzie osobny post po zapoznaniu się z waszymi opiniami. Wiem że wiele osób podejdzie do tego sceptycznie i wyleje się fala hejtu ale nie dbam o to bo zależy mi jedynie na tym żeby robić to co robię do tej pory i uratować choćby te owce które mam, a jeżeli się uda to uratować jeszcze parę następnych owieczek w przyszłym roku.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i proszę o opinie w komentarzach, a zainteresowanych adopcją, kupnem naszych produktów i rezerwacją pobytu u nas na farmie zapraszam na priv.

Castle Farm>>>

Polska-IE: Udostępnij
Supermarkety wygrał
Wybory w USA. Kto le
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian