Potrzebna jest strategia w zakresie szczepień

Bardzo potrzebna jest teraz strategia komunikacji, aby zwalczyć sceptycyzm wobec przyjmowania szczepionek.

Jasna i zwięzła strategia komunikacji ma kluczowe znaczenie dla przezwyciężenia potencjalnego sceptycyzmu dotyczącego szczepionek, powiedział senator Fine Gael.

Reprezentujący Louth senator John McGahon, stwierdził tak, w odpowiedzi na ogólnokrajowy sondaż, w którym stwierdzono, że nawet 14 procent respondentów nie przyjmie szczepionki, podczas gdy większość jest pewna, że to zrobi. Wg senatora, należy zintensyfikować działania, które zmienią nastawienie społeczeństwa w tej ważnej dla całej Irlandii sprawie.

Senator McGahon:

– Nastąpił znaczny wzrost retoryki antynaukowej, która jest podsycana przez internetowych teoretyków spiskowych w zakresie szczepionki i szczepień. Należy się z tym skonfrontować i zająć się wyjaśnieniem, a sposób musi być oparty na zimnych, twardych faktach i innych danych przedstawiających wartość. Ludzie muszą zdać sobie sprawę, że Facebook i inne platformy mediów społecznościowych są wylęgarnią fałszywych informacji. Dlatego tak ważne jest, aby uruchomić dedykowaną strategię komunikacyjną dotyczącą wypuszczania szczepionek i tak ważne jest, aby się zaszczepić. Będzie to wymagało dużo planowania i dokładnego wdrożenia w dłuższym okresie. To jest coś, o czym wszyscy będą musieli zostać poinformowani. Widzieliśmy wzrost protestów przeciwko maskom i szczepionkom. Mieliśmy te demonstracje w Dublinie. Ze swojej strony zapewniamy ludziom dokładne informacje i obalamy teorie spiskowe. Wszyscy dokonali ogromnych poświęceń przez cały 2020 rok, a 2021 będzie rokiem szczepionki, jednak będzie ona skuteczna tylko wtedy, gdy będziemy masowo ją przyjmować. Musimy całkowicie uspokoić i zapewnić każdego, kto jest sceptycznie nastawiony do szczepionki i możemy to zrobić, dzięki strategii komunikacji opartej na nauce, faktach oraz rozsądku.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Rozśpiewana Europa
Zakłady mięsne są
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian