Potencjał wykorzystania oddziałów Bank of Ireland do przestrzeni coworkingowych

Rząd powinien skorzystać z okazji do promowania pracy zdalnej i przejęcia oddziałów Bank of Ireland jako przestrzeni coworkingowych, powiedziała senator Fine Gael Emer Currie.

Senator Currie, która jest rzecznikiem Fine Gael ds. zatrudnienia i równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, poruszyła tę kwestię w Seanad.

Senator Currie powiedziała:

– Wiadomość, że Bank of Ireland zamyka 103 oddziały na całej wyspie, jest ciosem dla lokalnych społeczności, zwłaszcza tych z wysokim wskaźnikiem pustostanów przy głównych ulicach. Przez całą pandemię widzieliśmy, jak społeczności lokalne, które mają różne zastosowania, radzą sobie lepiej niż te, które mają konkretne pojedyncze zastosowania, takie jak obszary przeznaczone wyłącznie do sprzedaży detalicznej lub biura. Zauważyliśmy również dramatyczne zmiany w sposobie, w jaki pracujemy z większą liczbą osób, które decydują się na przeprowadzkę do domu i lokalizacji ze względu na zwiększone możliwości pracy zdalnej. Przy wdrożonej krajowej strategii pracy zdalnej, w tym zobowiązaniu do inwestowania w sieć centrów w całym kraju, puste oddziały Banku Irlandii mogą być dla rządu okazją do nabycia pod klucz ważnych lokalizacji w naszych miastach, miasteczkach i wsiach. Wymagałoby to koordynacji z Projektem Irlandia 2040 i naszym nowym Narodowym Planem Rozwoju co do tego, które społeczności są przeznaczone do wzrostu populacji, aby zapewnić, że każda taka inwestycja jest strategiczna i zaplanowana. Jednak w przyszłości zdalne centra pracy z szerokopasmowym łączem szerokopasmowym powinny być traktowane, jako infrastruktura społeczna, a także społeczna opieka nad dziećmi. Istniejące fundusze rozwojowe powinny zostać zaktualizowane i bardziej szczegółowe, aby wspierać wdrażanie hubów. Poprzez pierwszą strategię centrów miast, chcemy tchnąć więcej życia w nasze miasta, miasteczka i wsie – do celów biznesowych, mieszkaniowych i społecznych, takich jak ten. Moglibyśmy również opracować coś podobnego do szablonu „Projektuj i buduj” dla szkół, aby modyfikować budynki. Wymagałoby to posiadania krótkiej listy dostawców, którzy mogliby zaprojektować wnętrze hubów według wyższych specyfikacji, uzyskując lepszy stosunek jakości do ceny i zapewniając mniejszą różnorodność. Pandemia zmieniła nasz świat w sposób, jakiego ludzie się nie spodziewali, a praca zdalna jest centralną częścią tej zmiany. Musimy ciężko pracować, aby zapewnić rozwój kultury wyboru. Wolne nieruchomości oddziału Bank of Ireland mogą być prawdziwą okazją dla rządu do pozyskania powierzchni, która pomogłaby zapewnić ten wybór.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Bank of Ireland zamy
Czas podjąć radyka
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian