Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany przez policjantów z Lubina

Lubińscy policjanci zatrzymali  do kontroli drogowej kierującego, który podczas jazdy rozmawiał przez telefon. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za przestępstwa, jakich dopuścił się na terenie Niemiec. Zatrzymany trafił wprost do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze z lubińskiej drogówki pełniąc służbę na terenie miasta, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Renault, który w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ten figuruje jako poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, który został wydany przez niemieckie organy ścigania.
 
Jak ustalili funkcjonariusze, 30-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego podejrzany jest o kradzieże samochodów na terenie Niemiec. Zatrzymany trafił wprost do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do Sądu Okręgowego w Legnicy. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy siedmiodniowy areszt na czas przygotowania ekstradycji.
 
Europejski Nakaz Aresztowania funkcjonuje od 2004 roku. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej stosowane były przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. E.N.A. wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich, jest ważny na terytorium całej Unii Europejskiej.
 
sierż. szt. Przemysław Ratajczyk
 
Źródło: KPP w Lubinie

Podziel się:

Rozmowa telefoniczna
Zakręć się pozyty
ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchIrishPolishRussianSpanish
ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn