Postawmy pojazdy elektryczne na pole position

Do punktów ładowania pojazdów elektrycznych należy używać słupów elektrycznych.

Jak powiedział Fine Gael Senator, słupy energetyczne, takie jak te używane do transportu elektryczności, mogą i powinny być używane, jako punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

Senator z Louth John McGahon chce, abyśmy postawili pojazdy elektryczne na pierwszym miejscu, ponieważ pomoże to ograniczyć emisję dwutlenku węgla i wesprze kraj w walce ze zmianami klimatycznymi.

Senator McGahon powiedział:

– Słupy użyteczności publicznej, które widzimy na naszych ulicach w każdym mieście i wiosce w całym kraju, takie jak słupy elektryczne, powinny być używane do punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Ponieważ coraz więcej osób słusznie myśli o przejściu na pojazd elektryczny, muszą mieć zapewniony dostęp do ładowarek. W mieście Melrose w stanie Massachusetts poczyniono wielkie postępy w używaniu słupów, jako ładowarek do pojazdów elektrycznych. Za pomocą aplikacji mobilnej użytkownicy mogą zeskanować kod QR umieszczony na słupie i automatycznie otworzyć kabel ładujący, który opuszcza się na ziemię i sięga dwóch miejsc parkingowych. Jest bezpieczny i łatwo dostępny. Musimy zapewnić szerzej dostępne punkty ładowania pojazdów elektrycznych, jeśli poważnie myślimy o naszym ambitnym celu, jakim jest posiadanie 1 miliona pojazdów elektrycznych na naszych drogach do 2030 roku. W Seanad ostatnio podniosłem kwestię osób mieszkających w blokach mieszkalnych lub domach bez podjazdu i z przyjemnością stwierdzam, że rząd bada sposoby rozszerzenia dotacji na ładowarki domowe EV na tego typu mieszkania. Uważam, że aby to uzupełnić, powinniśmy również rozważyć wykorzystanie naszych łatwo dostępnych słupów energetycznych, jako punktów ładowania.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Kosztowana hotelowa
Ostatni prawdziwy ro
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська