Pośpiech nie jest wskazany

Minister Simon Harris w swoim obszernym wywiadzie dla Sunday Independent stwierdził, że łagodzenie środków odgraniczających nasze życie, będzie bardzo stopniowe, ponieważ nie można dopuścić do sytuacji, jaka miała miejsce w Chinach, gdzie po zdjęciu blokady, doszło do drugiej masowej fali zakażeń.

Minister zdrowia zapowiedział też, iż istnieje możliwość otwarcia szkół na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego, ale raczej nie można powiedzieć, że uczniowie zasiądą w klasach, a lekcje lub egzaminy odbywać będą się normalnie. Minister Harris wykluczył możliwość w najbliższej perspektywie, czyli kilku miesięcy, wydanie zgody na organizację zaplanowanych na ten rok imprez rozrywkowych i kulturalnych, a nie jest wykluczone, że ograniczenia w ilości osób jednocześnie przebywających w barach, restauracjach, pubach i kawiarniach, zostaną utrzymane do końca roku, czyli te będą otwierane, ale na określonych zasadach.

Krokiem, jaki będzie jednym z możliwych na drodze do uwolnienia nas z domowych izolacji może być też zniesienie zakazu oddalania się od miejsca zamieszkania na odległość przekraczającą 2 kilometry oraz zezwolenie osobom starszym na wychodzenie z domów.

To drobne luzowanie zasad koronawirusowych ograniczeń, może nastąpić po 5 maja, ale należy pamiętać, iż wcale nie musi tak się stać, bo wszystko zależeć będzie od stanu, a jakim znajdować się będzie kraj, pod względem zakażeń.

Najnowsze dane o zakażeniach mówią, iż ilość potwierdzonych przypadków zakażeń podniosła się o 778 przypadków, co daje ogólną liczbę zakażonych osób na poziomie 14 758, chociaż część z nich, to wyniki badań, które otrzymano z opóźnieniem, więc osoby zakażone mogły już wyzdrowieć. Rośnie też ilość zgonów i wczoraj służby medyczne Irlandii odnotowały 41 śmierci spowodowanych wirusem Covid-19, co daje nam łączną ilość przypadków śmiertelnych w ilości 571 osób.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie/Sunday Independent

Polska-IE: Udostępnij...
Miękka dieta przycz
Mieszanie w gabineta
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish