Posłowie domagają się zawieszenia opłat od firm

Program zawieszenia opłat za dostawy energii i wody oraz innych nośników energii w czasie pandemii Covid-19 potrzebny jest firmom ponownie.

Darren O’Rourke i Louise O’Reilly oboje z  Sinn Féin wezwali Komisję ds. Regulacji Usług Użyteczności Publicznej do ponownego wprowadzenia programu zawieszenia opłat za dostawy nośników energii dla firm, które są tymczasowo zamknięte z powodu pandemii. Poseł O’Rourke powiedział, że ​​taki program został wprowadzony w zeszłym roku w odpowiedzi na pandemię i biorąc pod uwagę tragiczną sytuację, w jakiej znajdują się obecnie MŚP, jego ponowne wprowadzenie jest pilnie potrzebne.

W przemówieniu Darren O’Rourke rzecznik ds. środowiska Sinn Féin powiedział:– W zeszłym roku Komisja ds. Regulacji Usług Użyteczności Publicznej wprowadziła program, który pozwolił przedsiębiorstwom tymczasowo zamkniętym przez pandemię na zawieszenie stałych opłat za energię i oszacowanie ich dostaw punkt na zero, gdy były zamknięte. Oznaczało to, że firmy, które zostały zmuszone do zamknięcia swoich drzwi, nie zostały dotknięte zmianami cen energii i innych sieci, kiedy nie działały. Ponieważ większość gospodarki ponownie przechodzi w stan hibernacji, ważne jest, aby ponownie wprowadzić tę ochronę, aby pomóc MŚP. Program ten był dostępny dla 199 000 klientów MŚP energii elektrycznej i 27 000 klientów MŚP gazu w 2020 r. i stanowił ważną ochronę dla wielu firm. Pomogło również uniknąć niepotrzebnego i kosztownego odłączania i ponownego podłączania mediów. Istotne jest, aby CRU bezzwłocznie ponownie wprowadziła ten schemat.Posłanka Louise O’Reilly rzecznik Sinn Féin ds. przedsiębiorczości kontynuowała:


– Nowa blokada spowodowana jest natychmiastową potrzebą ochrony zdrowia publicznego i to zawsze musi być priorytetem. Niemniej jednak ograniczenia te będą dużym obciążeniem dla firm, które w ciągu niecałego roku staną w obliczu trzeciej blokady. Firmy stoją w obliczu ogromnej bitwy w 2021 r., a ostatnią rzeczą, jakiej potrzebują, jest obarczenie ich stałymi opłatami lub karami za prąd i gaz, gdy są zamknięci. Program zawieszenia dostaw może pomóc w utrzymaniu rachunków na minimalnym poziomie, gdy MŚP nie prowadzą działalności, i zmniejszyć ryzyko narastania długów firm borykających się z trudnościami. Wzywamy Komisję ds. Regulacji Usług Użyteczności Publicznej do niezwłocznego ponownego wprowadzenia tej niezbędnej ochrony.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Ryanair tnie siatkę
Agencja Rozwoju Prze
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian