Posłowie chcą ostrych kar dla nastolatków w Irlandii

Od początku wybuchu epidemii koronawirusa w Irlandii, mamy do czynienia z głupimi wybrykami nastolatków, którzy albo kaszlą, albo kichają, albo nawet plują na przechodniów i policjantów.

To zachowanie stało się podstawą do reakcji posłów, którzy tak, jak przedstawiciel Fianna Fáil James Lawless, żądają, aby Garda i wymiar sprawiedliwości, zajmował się tymi przypadkami z pełną surowością. Poseł Lawless apelował więc do Gardy, by nie stosowała wobec „młodocianych nieodpowiedzialnych przestępców”, bo tak ich nazwał, żadnej taryfy ulgowej i po pierwsze aresztowała ich, a i stawiała przed obliczem Temidy.

Poseł Fianna Fáil zaznaczył, że irlandzka policja może też stosować kary finansowe wobec nieletnich, a te, chociaż bardziej uderzać będą w rodziców, mogą przynieść spodziewany efekt.

Takiego samego zdania jest senator Marie Devine z Sinn Féin, która o sprawie poinformowała senatorów na jednym z ostatnich posiedzeń wyższej izby parlamentu. Senator Devine powiedziała również, iż rodzice powinni wziąć odpowiedzialność za swoje dzieci i ponieść konsekwencje, jeżeli nie umieją im wskazać nieodpowiednich zachowań. Senator powiedziała również, że rodzice powinni poinformować swoje latorośle, jak złe są niektóre ich zachowania, zarówno w czasie pandemii, jak i w czasach, kiedy nie musimy się aż tak bardzo chronić i izolować.

Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail/Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij...
Rząd sfinansuje mie
Co wiemy o koronawir
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish