Posłanka Sinn Féin oskarża rząd

Gabinet ignoruje wpływ ograniczeń na pracowników – powiedziała przedstawicielka Sinn Féin Claire Kerrane.

Rzeczniczka Sinn Féin ds. ochrony socjalnej Claire Kerrane oskarżyła rząd o ignorowanie wpływu ograniczeń zdrowia publicznego na pracowników.

Wezwała tym samym gabinet Micheála martina do przywrócenia zasiłku dla bezrobotnych na wypadek pandemii dla tych, którzy tego potrzebują.

Przemawiając w tej sprawie w parlamencie, Teachta Dála Kerrane powiedziała:

– Rząd ignoruje wpływ na pracowników zmian, które ogłosili w tym tygodniu. Skrócone godziny otwarcia dla gościnności, w tym hoteli, zapewnią pracownikom skrócone godziny pracy i mniejsze dochody. Niektórzy pracownicy mogą również zostać zwolnieni w ostatnim okresie ograniczeń.  Jednak jest to ignorowane przez rząd, który po prostu porzuca pracowników i ich rodziny. Na samym początku pandemii Covid-19 rząd był wyrazisty, że nie będzie krawędzi klifu i że pracownicy będą wspierani przez całą pandemię. Pandemia jeszcze się nie skończyła. Pracownicy zajmujący się rozrywką na żywo, hotelarstwem, życiem nocnym i przemysłem turystycznym są przez rząd pozostawiani bez pomocy. Po raz kolejny wzywam minister Humphreys do przywrócenia zasiłku dla bezrobotnych na wypadek pandemii dla tych, którzy tego potrzebują. Od 4 listopada nie widzieliśmy aktualizacji ilości odbiorców PUP. Minister powinna opublikować najnowsze dane, ponieważ coraz więcej osób przechodzi na świadczenia dla osób poszukujących pracy, co jeszcze bardziej pogarsza ich sytuację finansową.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Czy będzie fundusz
USA: powstała specj
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська