Posłanka Higgins zapatrzona w Putina?

Czas zmienić nazwę Passport Express.

Nazwa kanału składania wniosków Passport Express musi zostać zmieniona, aby klienci mieli pewność, że nie jest to najszybsza metoda składania wniosków – powiedziała posłanka Fine Gael.

Emer Higgins, jako przedstawicielka Fine Gael dla obszaru Dublin Mid-West, podkreśla, że ​​złożenie wniosku przez Internet to wciąż jednak najszybszy sposób na uzyskanie paszportu.

Posłanka Higgins stwierdziła:

– Każdego tygodnia moje biuro wciąż spotyka osoby, które złożyły wniosek o paszport za pośrednictwem metody Passport Express, ponieważ sądzą, że co zrozumiałe i sugeruje nazwa, że musi to być najszybsza metoda, ale tak nie jest. Jest to kwestia, którą podniosłam już kilka miesięcy temu i wiem, że An Post i minister Coveney angażują się w to, ale musimy zobaczyć, jak to się zmieni tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć ciągłego zamieszania, jakie napotyka społeczeństwo. Czas oczekiwania na odnowienie standardowego paszportu online wynosi od 10 do 15 dni, ale kiedy składasz wniosek za pośrednictwem Passport Express, czas ten wzrasta do ośmiu tygodni, ponieważ przetworzenie wniosku fizycznego i wszystkich dokumentów fizycznych zajmuje znacznie więcej czasu. Paszporty dla dzieci, które wydawane są po raz pierwszy to czas około 40 dni, ponieważ wiążą się z dodatkowymi komplikacjami ze względu na konieczność weryfikacji rodzica/opiekuna i innych czynników, ale ubieganie się o paszport dla dziecka po raz pierwszy za pośrednictwem Passport Express jeszcze to pogorszy. Codziennie wydawanych jest od 4000 do 5000 paszportów, a w tym roku spodziewamy się około 1,4 miliona wniosków. Istnieją trzy lokalizacje, natomiast liczba pracowników wzrośnie do 900 z 600 wcześniej, przy czym zdecydowana większość wniosków jest rozpatrywana bardzo sprawnie. Martwię się jednak o ludzi, którzy będą rozczarowani i będą musieli zrezygnować z planów podróży i stracić pieniądze, ponieważ złożyli wniosek przez Passport Express, myśląc, że będzie to najszybszy sposób. I tak naprawdę nie można winić tych ludzi, ponieważ brzmi to jak najszybsza metoda. Passport Express to oczywiście ważna usługa dla osób, które nie chcą korzystać z systemu online lub mają ograniczone umiejętności cyfrowe, ale myślę, że nadszedł czas, aby nazwa Passport Express została zmieniona. Prosta zmiana nazwy zapobiegłaby wielu nieporozumieniom, ale musi nastąpić raczej wcześniej niż później.

*

Za to uwielbiam Fine Gael, bo zamiast poprawić dostępność usługi, proponuje zmianę nazwy i problem zniknie. Tak może robić też w innych istotnych dla kraju sprawach, więc iść drogą Federacji Rosyjskiej, czyli wojnę nazywać operacją specjalną. Brawo Pani poseł!

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nie będzie wcześni
Poseł Ó Broin kont
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>

EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>