POSK Dublin: NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA – WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO!

Polski Ośrodek Spoleczno-Kulturalny serdecznie zaprasza w sobotę, 7 maja 2022 r. na wieczór upamiętniający 231. rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni Rzeczypospolitej Obojga Narodów Konstytucji 3 Maja.

Głównym punktem wieczoru będzie recital fortepianowy utalentowanej i świetnie zapowiadającej się młodej pianistki Barbary Grzybek. W jej wykonaniu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina i Aleksandra Scriabina. Barbara Grzybek ukończyła poznańską Akademię Muzyczną i w chwili obecnej odbywa staż w Królewskiej Irlandzkiej Akademii Muzycznej (RIAM) w Dublinie pod kierunkiem słynnego profesora Lance’a Coburn.
W trakcie wieczoru usłyszymy również grupę muzyczną Spisek Trzeciej Zwrotki, która wykona kilka pieśni patriotycznych. Spisek Trzeciej Zwrotki wiernie towarzyszy wielu wydarzeniom w Domu Polskim.
Pamiętajmy również, że 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Dzień Polonii i Polaków za Granicą, a wedle zaleceń Sejmu Ustawodawczego z 1919 r. dzień trzeciego maja to jest „uroczyste święto po wieczne czasy”.

S E R D E C Z N I E Z A P R A S Z A M Y!!!

Sobota, 7 maja 2022, godz. 18:00
Dom Polski, 20 Fitzwilliam Place, Dublin 2

………..
RECITAL FORTEPIANOWY
Przy fortepianie BARBARA GRZYBEK
PROGRAM
F. Chopin – Nocturn op. 27 nr 2
F. Chopin – Walc op. 64 nr 2
A. Scriabin – Preludia op. 11, nr 1-10
F. Chopin – Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 

POSK Dublin

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
We are on the cusp o
Mikołaj Konopacki,
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська