Poseł wzywa media społecznościowe przed Komisję Oireachtas

Przedstawiciel Fianna Fáil z Dublina North West i rzecznik samorządu lokalnego Paul McAuliffe wezwał przedstawicieli różnych mediów społecznościowych do stawienia się przed Komisją Mieszkaniową i Samorządu Lokalnego, a dzieje się to, po opublikowaniu ustawy o reformie wyborczej.

Projekt ustawy o reformie wyborczej przewiduje szereg istotnych reform wyborczych, w tym regulację reklamy politycznej w Internecie w okresie poprzedzającym wybory.

Poseł McAuliffe komentował:

– Cieszę się, że minister O’Brien i minister Noonan posuwają naprzód rządowy program reform wyborczych i wypełniają zobowiązania podjęte w ramach rządowego programu reform. Projekt ustawy o reformie wyborczej będzie najważniejszym wydarzeniem w naszym systemie wyborczym od dziesięcioleci. Ustawa ta zapewni, że płatne reklamy polityczne online zlecone do użytku w okresie wyborczym będą musiały być wyraźnie oznaczone, jako takie. Reklamy będą wyświetlały określone informacje w formie informacji o przejrzystości, połączonych z reklamą w sposób przejrzysty i widoczny. Powiadomienie o przejrzystości będzie zawierało informacje o tym, kto zapłacił za reklamę, szczegółowe informacje na temat zastosowanego mikro-targetowania oraz całkowity koszt reklamy. Żyjemy w czasach, w których ludzie konsumują coraz więcej wiadomości w Internecie, a platformy mediów społecznościowych odgrywają coraz większą rolę w kształtowaniu debaty politycznej. Narażenie na dezinformację w okresie wyborczym jest powodem wielu zmartwień. Ważne jest, abyśmy działali szybko, aby nadać debacie politycznej na platformach społecznościowych nieco przejrzystości i autentyczności, dlatego wzywam odpowiednie firmy do stawienia się przed komisją w celu rozwiązania tych obaw.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail

Polska-IE: Udostępnij
Czas położyć podw
Łukasz Tygerski: Ch
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian