Poseł sprzeciwił się budowie domów socjalnych

Twarz Sinn Féin walki o budownictwo socjalne, sprzeciwiła się budowie mieszkań socjalnych w Dublinie, co jest jasnym sygnałem, że wystarczy odpowiednia motywacja, a stanowisko może się zmienić.

Poseł Sinn Féin Eoin Ó Broin znany jest z tego, że walczy o budownictwo, więc budowę większej ilości domów, rozwiązywanie problemów mieszkaniowych i o budownictwo socjalne. Nie zawsze jednak postępowanie posła idzie w parze z głosem społecznym, przed którym ugiął się parlamentarzysta, więc można uznać, iż głosy wyborców, są dla niego ważniejsze, niż interes społeczny.

Rzecznik Sinn Féin ds. budownictwa Eoin Ó Broin sprzeciwił się rozwojowi budownictwa socjalnego w swoim okręgu wyborczym, a stało się to na podstawie ankiety, którą przeprowadził wśród mieszkańców okręgu.

Ci w swoich odpowiedziach sprzeciwiali się budowie mieszkań socjalnych, ale zgodzili, aby powstały niewielkie domy dla osób starszych. Wcześniej radni Sinn Féin w Radzie Hrabstwa Południowego Dublina sugerowali, iż lokalizację 28 domów socjalnych, można by przenieść w inne miejsce, co zlikwiduje problem. W tym przypadku okazało się, że nie jest to możliwe, ale Rada uznała, co zaproponowała Sinn Féin, iż zgodzi się na domy dla seniorów, ale w tej samej lokalizacji.

W uzasadnieniu do odmowy poparcia przez posła Eoina Ó Broina czytamy:

– Biorąc pod uwagę siłę lokalnego sprzeciwu wobec proponowanego przez Radę rozwoju, Sinn Féin uważa, że ​​rozwój nie powinien przebiegać zgodnie ze wcześniejszą propozycją.

Oświadczenie Ó Broina i jego partyjnego kolegi Marka Warda, szeroko skrytykowano, a i wytykano bojownikowi mieszkaniowemu, że stosuje dziwną taktykę. Zastępca burmistrza Południowego Dublina McManus stwierdził, że poprzez działania Sinn Féin, składanie wniosków o zmianę lokalizacji, „stracono cenny czas”, a poseł Ó Broin, zbijał kapitał polityczny. McManus dodał:

– To naprawdę irytujące, gdy widzę, jak Eoin… Broin opóźnia rozwój mieszkalnictwa na swoim własnym podwórku. Kiedy widzimy opóźnienia w budownictwie mieszkaniowym, jest to cios młotkiem dla osób znajdujących się na liście oczekujących na mieszkania socjalne oraz dla młodych rodzin, które chcą kupić dom w przystępnej cenie.

*

Czyli wychodzi na to, że podwójne standardy, stosowane są w każdej irlandzkiej partii, a słowa, które posłowie wypowiadają publicznie, nijak się mają do ich działań na terenie, z którego zostali wybrani. Czy tak powinno to wyglądać? Z całą pewnością nie, bo stwarza nierówności, a lokalni wyborcy, otrzymali w ten sposób sygnał, że mogą wymóc na swoim pośle, wszystko, co tylko przyjedzie im do głowy. Sam poseł powinien się też zastanowić, czy jego postępowanie, jest zgodne z tym, co prezentuje w połajankach, jakie wysyła pod adresem rządu i wskazuje, że buduje się za mało domów, w tym socjalnych, a tereny pod ich budowę, leżą odłogiem. Brawo, Panie pośle, Brawo!

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Polish-born British
HSE nakazało wypisy
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian