Poseł niepokoi się brakiem szczepionek

Ciągłe niedobory szczepionek stanowią zagrożenie dla szpitali, a też dla osób, które w ten sposób chcą się zabezpieczyć w sezonie jesienno-zimowym.

Rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia David Cullinane wyraził zaniepokojenie niedoborami szczepionek przeciwko grypie oraz zapaleniu płuc i to w środku pandemii Covid-19.

Poseł Cullinane powiedział:

– Obecnie w całym kraju krążą powszechne doniesienia, że ​​brakuje szczepionki przeciwko zapaleniu płuc – Pneumovax 23. Kwestię niedoborów szczepionek poruszę we wtorkowej rozmowie z ministrem zdrowia. To niezwykle niepokojące. Istnieją również doniesienia o niedoborach szczepionki Prevnar 13 w Europie, która wraz z Pneumovax 23, stanowią dwie główne szczepionki przeciw zapaleniu płuc. Istnieją również problemy związane z niedoborami i opóźnieniami w przypadku szczepionek przeciwko grypie. Ochrona ludzi przed poważnymi chorobami układu oddechowego jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek, ponieważ ich brak, uczyniłby niektóre osoby wyjątkowo podatnymi na Covid-19. Nawet wybuchy epidemii na normalnym poziomie dodatkowo obciążały nasze szpitale. Dostępność szczepionek ma kluczowe znaczenie dla tegorocznej kampanii mającej na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się grypy i ochronę pojemności szpitalnej w czasie Covid. Rząd zajęty jest opieką związaną z Covid i doraźną opieką medyczną, a nie radzi sobie z żadnymi innymi poważnymi wybuchami chorób, w tym sezonowych.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Tesco wycofuje majon
Pacjent z Irlandii P