Poseł Healy-Rae złoży wniosek o miejscowe złagodzenie ograniczeń

Niezależny poseł z hrabstwa Kerry Danny Healy-Rae powiedział, że w najbliższym czasie, złoży wniosek parlamentarny, a w tym wezwie rząd, do zniesienia najwyższego stopnia ograniczeń w hrabstwie, które reprezentuje.

Poseł przekonywał, że Kerry, ma obecnie najniższy wskaźnik zakażeń, a jednocześnie, iż wie, że ludzie nauczyli się już żyć z wirusem, umieją się przed nim chronić, a trzymanie ich w domach, nie przynosi żadnego pożytku. Ludzie są też „wyczerpani imają dosyć tej sytuacji”, więc hrabstwo Kerry, ale nie tylko to, bo wszystkie z niskim wskaźnikiem zakażeń, nie powinny mieć już piątego stopnia ograniczeń.

Parlamentarzysta uważa również, że niektóre sektory gospodarki, mogłyby już zostać uruchomione, więc np. budownictwo, głównie na obszarach wiejskich i w małych społecznościach. W tych miejscach można by również pozwolić na uruchomienie, z ograniczeniami i z obowiązującymi ograniczeniami ze względu na zdrowie publiczne handel, co pozwoli na odbudowanie lokalnej gospodarki, ale też na odbudowanie więzi społecznych.

Poseł Danny Healy-Rae:

– Ludzie są teraz zmęczeni i rozdarci z powodu zamknięcia… są w depresji i absolutnie zmęczeni swoim losem. Zwykli klienci wokół wiejskich, odizolowanych miejsc w Kerry… ich stan psychiczny nie jest obecnie dobry. Nie mogą rozmawiać ze swoimi przyjaciółmi i nie ma grupy ludzi, których mogliby naprawdę spotkać. Jedyne miejsce, w którym zobaczą teraz tłum, to bank butelek. Ludzie są teraz lepiej wykształceni – nie chcą zarazić się wirusem. Z pewnością widzieli, co się stało i tysiące ludzi, którzy umarli, oraz tych, którzy to dostali i nie mogą ponownie wesprzeć swojego poprzedniego zdrowia.

Poseł Healy-Rae dodał, że w pełni popiera szefa kuchni z Kerry, Paula Treyvauda, który powiedział, że 1 lipca ponownie otworzy swoją restaurację w Killarney „bez względu na wszystko”.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Ogromne opóźnienia
Irlandzki rząd musi
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian