Poseł chce kontrolować samoizolowanych za pomocą kart płatniczych

Do tej pory tylko ugrupowania rządzące mówiły, iż potrzebna jest ścisła kontrola osób przybywających na wyspę, ale rząd zyskał sprzymierzeńca tego rozwiązania, a tym stało się Sinn Féin, chociaż i krytykuje dotychczasowe działania gabinetu w tym zakresie.

Jeden z posłów ugrupowania Sinn Féin stwierdził, że w przypadku gości i przyjezdnych z zagranicy, ważne jest, aby istniał dobry system ich monitoringu, co zabezpieczy wyspę przed falą zachorowań. Brak nadzoru nad przyjezdnymi, kosztować może kraj bardzo dużo i nie będą to tylko koszta materialne, mówił poseł Pa Daly.

Poseł Sinn Féin wezwał więc gabinet do dalszych działań w zakresie uszczelniania kontroli gości i przyjezdnych, by nie została zniweczona kilkumiesięczna praca na rzecz ochrony irlandzkiego społeczeństwa. Poseł proponuje też śledzenie gości z zagranicy, ale wydaje się, że nie tylko telefonicznie, bo również poprzez monitorowanie płatności kartami bankowymi, co pozwoli ustalić, czy przebywają np. w hotelowym pokoju, czy może myszkują po Irlandii.

Poseł Pa Daly:

– Rząd nie wprowadził jeszcze odpowiednich kontroli w celu zapewnienia, że ​​osoby przybywające do Irlandii zostaną poddane skutecznemu procesowi kwarantanny. Covid-19 wymyka się spod kontroli w niektórych krajach, jak jest na przykład w Stanach Zjednoczonych, a jednak mówi mi się o turystach i gościach biznesowych, a także o Irlandczykach powracających do domu, aby odwiedzić rodzinę, którzy mogą swobodnie się poruszać bez samoizolacji przez wymagane czternaście dni. Ludzie w Kerry są bardzo zaniepokojeni, że nasze ogromne wysiłki w celu powstrzymania wirusa będą daremne z powodu słabej kontroli rządowej. Lokalni organizatorzy wycieczek musieli anulować rezerwacje w ostatniej chwili, ponieważ dowiedzieli się, że klienci nie poddali się kwarantannie. To jeszcze bardziej niepewne jest dla touroperatorów, którzy już walczą o przetrwanie. Pochwalam ich za zajęcie stanowiska. Wielu odwiedzających uważa, że ​​kwarantanna jest opcjonalna i nie musi być traktowana poważnie. Wzywam rząd do zapewnienia jasności bez dalszej zwłoki. Nie możemy rozważać rozluźnienia za pomocą <mostów powietrznych> lub innych środków, dopóki nie będziemy mieć absolutnej pewności co do obowiązków kwarantanny i jej egzekwowania. Wszyscy odwiedzający powinni mieć absolutną jasność od momentu rezerwacji biletu, że będą musieli przestrzegać ścisłych protokołów i będą musieli zgłosić się do władz. Powinniśmy pójść dalej, kładąc nacisk na kontrole temperatury i szybkie testy Covid-19 z obszarów wysokiego ryzyka. Byłem szczególnie rozczarowany, gdy dowiedziałem się, że gość przybywający z zagranicy najwyraźniej nie był w stanie skorzystać z izolacji Covid-19, ponieważ nie jest rezydentem Irlandii i nie posiada irlandzkiej karty kredytowej, która może być pomocna w śledzeniu zachowań. Może to stanowić część rozwiązania dla odwiedzających wyspę i mam nadzieję, że zostanie wprowadzone. Obawiam się, że stopień, w jakim wydajemy się skłonni pozwolić odwiedzającym wędrować po wyspie bez kontroli, będzie nas bardzo kosztować.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij...
Czy możliwa jest ko
4 faza odmrożenia
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish