Porywista sobota

Możemy już teraz odetchnąć z ulgą, bo praktycznie skończyło się nam lato, więc okres nieznośnych temperatur dochodzących do 24 stopni Celsjusza, dni z dużą ilością słońca oraz bezwietrznych, mamy za sobą.

W związku z tym nareszcie można powiedzieć, że powróciły ulubione przez mieszkańców wyspy warunki pogodowe, a te jakże doskonale zaprezentują się nam w nadchodzący weekend. Już w piątek będzie dosyć silnie wiało, a i trochę popada, więc dzień nie będzie męczący, a i nie znudzimy się jednostajną aurą. Wskazania termometrów, także będą na odpowiednim poziomie, więc maksymalnie do 20 stopni Celsjusza.

Sobota będzie wręcz genialna, bo powrócą porywiste wiatry, ale niestety pozostaną z nami dosyć wysokie temperatury, gdyż ma być aż do 19 stopni. Na szczęście występować będą przelotne opady deszczu, więc te słodzą rozgrzane temperaturą powietrza ciała.

Dobra informacja dla wszystkich mieszkańców zachodniego wybrzeża, bo tu wiatr będzie bardzo silny, a i fale przyboju wysokie. Tym samym możemy zaprosić na zachód wyspy, czyli np. do Galway, szczególnie mieszkańców innych rejonów Irlandii, by sami przekonali się, co to znaczy wiatr.

Niedziela nadal dzięki Bogu chłodna, z przelotnymi opadami deszczu, ale z przykrością należy zauważyć, że wyraźnie zmaleje siła wiatru, który powieje umiarkowanie. Temperatury do 18 stopni Celsjusza, a do 15 st. na północy.

Poniedziałek z pogodą mieszaną, ale i ze wzrostem temperatury do 19 kreski. Mamy też trochę lepszą  informację, bo na pierwszy dzień następnego tygodnia przewidywane są burze z piorunami, porywistym wiatrem i rzęsistymi opadami deszczu. Miejmy nadzieję, że ten będzie padał poziomo, bo dawno takiego nie było.

Szczegóły prognozy pogody na interaktywnej mapie, którą dostarcza Windy.com

Bogdan Feręc

Źr: Generalnie – Windy.com

Podziel się:

Prof. dr Mirosław M
Imigranci są dyskry
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn