Poproszony o przejście na koniec kolejki

Krajowy Komitet Doradczy ds. Szczepień sugeruje, aby wprowadzić zasadę przestawiania covidowców na koniec kolejki, ponieważ uważa się, że wytworzyli oni przeciwciała.

Oficjalne stanowisko i wytyczne nadal są takie, aby szczepienia odbywały się zgodnie z harmonogramem i oferowane były każdemu, ale mówi się coraz częściej, żeby osoby, które przeszły Covid-19, poczekały, ponieważ wytworzyły przeciwciała i przynajmniej przez 6 miesięcy będą chronione przed wirusem SARS-CoV-2.

To obecnie dopiero propozycja, ale może mieć zastosowanie w Irlandii, by dać „pierwszeństwo” w szczepieniach tym osobom, które uchroniły się przed zakażeniem.

Karina Butler z Krajowego Komitetu ds. Szczepień stwierdza, iż może stać się tak, że osoby, które chorowały na Covid, poproszone będą, o odroczenie swojego szczepienia. Wg Komitetu ds. Szczepień, osoby zakażone wcześniej koronawirusem, mają przeciwciała, a są na to dowody medyczne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by, o ile wyrażą na to zgodę, zaszczepione były w terminie późniejszym. Przewodnicząca Butler dodała, iż teraz, oficjalne stanowisko służb medycznych mówi, iż szczepieniem poddawane są wszystkie osoby, jednak już wkrótce, wszystko może się zmienić.

Profesor Karina Butler:

– Pojawia się sugestia, że ​​jeśli miałeś Covid, możesz być dość dobrze chroniony przez sześć miesięcy i w takim przypadku możemy stwierdzić, że porada ulegnie zmianie i powie: Jeśli miałeś Covid, poczekaj sześć miesięcy i następnie weź to (szczepionkę).

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Competition watchdog
Irlandczycy mieszkaj
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian