Ponieważ autobusów będzie więcej, nie należy nimi jeździć

National Transport Authority (NTA) wydało ostrzeżenie, iż od jutra, transport publiczny zwiększa swoją częstotliwość z 25 do 50 procent normalnego rozkładu jazdy.

Dlatego właśnie, nie należy korzystać z usług publicznych przewoźników, gdyż duża ilość pasażerów, to wyższe niebezpieczeństwo zakażenia. Podróże trzeba ograniczać do niezbędnego minimum, a i unikać ich w godzinach szczytów komunikacyjnych, czyli w czasie, kiedy większość pasażerów zdąża do pracy lub wraca do domu.

NTA, co jest informacją mniej kontrowersyjną, przypomina, że w każdym ze środków transportu publicznego, obowiązkowo trzeba nałożyć maskę na twarz, oraz starać się utrzymać dystans.

National Transport Authority:

– Środki dystansowania społecznego ograniczają przepustowość, więc klienci przewoźników powinni korzystać z transportu publicznego tylko w przypadku niezbędnych podróży i unikać podróży w godzinach szczytu. W najbliższych dniach pojawi się też presja na określone usługi, więc NTA i operatorzy transportowi będą starali się zareagować i zająć się nimi na szczeblu lokalnym. Prosilibyśmy ludzi, aby unikali podróżowania w porze dnia, kiedy dużo dzieci w wieku szkolnym i podstawowych pracowników korzysta z transportu publicznego, a jedynie do korzystania z transportu publicznego do istotnych celów. Każdy, kto może pracować w domu, powinien to zrobić, a rząd i NTA zachęcają ludzi do chodzenia lub jazdy na rowerze, jeśli to możliwe. Korki spowodowane wzrostem liczby samochodów prywatnych mogą powodować opóźnienia w usługach transportu publicznego, zwłaszcza wokół kluczowych centrów handlowych. Prosimy, aby przyszli pasażerowie pamiętali o tych czynnikach, poświęcali więcej czasu na podróż oraz pozostawali uprzejmymi, szanowali kierowców i innych pracowników transportu.

Bogdan Feręc

Źr: NTA

Polska-IE: Udostępnij
Rząd nie chce już
ROZBITY EGIPSKO-POLS
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian