Ponad połowa przeciwna otwarciu pubów

Jedna z gazet przeprowadziła ankietę, w której zapytała jej uczestników, czy powinno się zezwolić na ponowne otwarcie pubów?

Zgodnie z zapowiedziami rządu puby, które nie serwują jedzenia, będą mogły zostać otwarte 31 sierpnia 2020 roku, ale nie wszyscy, a nawet statystyczna większość mieszkańców kraju jest przekonana, że nie powinno się zezwolić na ponowne ich uruchomienie.

Sektor pubów to jedna z niewielu gałęzi gospodarki, która do tej pory nie została uruchomiona w pełni po zniesieniu blokady, a stało się tak dlatego, iż istnieją obawy o możliwą transmisję koronawirusa wewnątrz pubów.

Zdania na temat ponownego otwarcia pubów są obecnie podzielone, więc jest duża grupa mieszkańców Irlandii, która chce, aby te ulubione miejsca spędzania weekendowych wieczorów ponownie zaczęły działać, ale jest też grupa, przeważająca, a ta, skłania się do pozostawienia pubów zamkniętymi.

Z ankiety przeprowadzonej przez The Liberal wynika, a wzięło w niej udział ponad 36 000 osób, co z kolei może wskazywać, iż badanie jest miarodajne, że większość, czyli 53% respondentów chce, aby puby pozostały zamknięte. 47% prezentuje odmienny pogląd, więc życzą sobie otwarcia pubów zgodnie z zapowiedzią rządu, czyli wraz z końcem sierpnia.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Polska-IE: Udostępnij
Przez pół kraju pr
Polish singer Ewa De
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian