Ponad pół miliona euro wydał w/na pandemię Leinster House

Żeby dobrze przygotować się na pandemię, czy tam na urządzenia do pandemii, z kieszeni podatników Leinster House wydał 540 tysięcy euro.

Za tę kwotę zakupiono pandemiczne krzesła, łóżko, sofę i biurko, by pandemicy, mieli się gdzie pandemizować. Idąc tylko tym tropem, bo prawie pominę obiad za 839 € i odzyskane 13 000 € za niezrealizowaną wycieczkę do Kanady, to wydano również w ubiegłym roku 1276 € na ramę oraz materac, by leżeć w Leinster House i czekać na pomoc dla pandemików.

To i wiele innych zakupów z zeszłego roku stanowi wydatki Leinster House, który przygotował się na globalną zarazę wręcz perfekcyjnie.

Stanęły więc w kompleksie rządowym izolatki, a w jednej z nich krzesło za 123 € i fotel z wysokim oparciem, by podejrzany o pandemiczność w meblu za 799,50 € zasiadł. O ramie z materacem się już mówiło, by pandemiczny pokój izolacyjny oferował komfort podejrzanym, więc można przejść do czterech odkażaczy za łącznie 4014 €.

Kupiono też do Leinster House 94 stoły, a na to wydatkowano kwotę 19 747 € i wymiany doczekało się 10 irlandzkich flag, za kwotę 369 € i flag ONZ-owskich też zakupiono kilka, za 453 €, a flaga ze stojakiem, żeby się nie chwiała, kosztowała równe 456 €.

Kupiono też ergonomiczne krzesło dla osób wyrośniętych ponad miarę, na co z kolei wydano 1019 €, a na cztery fotele, określane przez New York Times mianem „złotego standardu siedzeń biurowych”, spożytkowano z pieniędzy podatników 2312 €.

Zakupem niezbędnym w 2020 roku okazała się też rozkładana sofa, a ta kosztowała 779,50 €, a z dostawą wyszło o 123 € drożej.

Kupiono również biurka o wartości 9298 € i 10 masztów flagowych z drewna na kwotę 1894 € i wieszaki na ubrania za jedyne 1094 €.

Ogólnie w 2020 roku Leinster House wydał na dodatkowe wyposażenie więcej pieniędzy, niż było to rok wcześniej, chociaż działał w warunkach pandemii, więc posłów i senatorów, przeniesiono do Centrum Kongresowego, by tam w bezpiecznych warunkach, plenarnie odbywali posiedzenia. To też oczywiście wygenerowało dodatkowe, niemałe koszty, ale o tym kiedy indziej.

Bogdan Feręc

Źr: Freedom of Information

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian