Ponad 80% domów ma zdalne centrum pracy w promieniu 10 km

Ponad 80% domów w całym kraju ma obecnie dostęp do zdalnego węzła pracy w promieniu 10 km, w wyniku inwestycji rządu w sieć Connected Hubs, powiedziała senator Fine Gael.

Senator Emer Currie, rzecznik prasowa Fine Gael Seanad ds. zatrudnienia i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, powiedziała:

– Praca zdalna zmienia reguły gry. Na przykład udział kobiet w sile roboczej jest rekordowo wysoki. Aby jednak wszyscy mogli czerpać korzyści z pracy zdalnej, pracownicy w całym kraju muszą mieć dostęp do odpowiednich obiektów w swoich społecznościach. Chociaż niewątpliwie jest jeszcze więcej pracy do wykonania, zaczynamy dostrzegać, jak to nabiera kształtu. Inwestycja rządu w rozwijanie obiektów pracy zdalnej w całym kraju się opłaca, ponieważ 82% domów znajduje się w odległości mniejszej niż 10 km od węzła, według stanu na luty 2022 r. Ponadto prawie 60% mieszkań znajduje się w odległości mniejszej niż 5 km od centrum, podczas gdy średnia odległość od domu do centrum wynosi 5,6 km. Pracownicy na obszarach miejskich mają do pokonania najkrótsze odległości; Średnio domy w Cork znajdują się 1,6 km od centrum, podczas gdy mieszkańcy Galway mają do pokonania 2,1 km. W Dublin 15 właśnie otworzyliśmy nowy Connected Hub, bazę w Mulhuddart, i pracuję nad zabezpieczeniem większej liczby takich hubów dla podmiejskich wiosek w całym kraju. Jednak centra pracy zdalnej są również bardzo ważne dla społeczności wiejskich. Fine Gael nie tylko chce zatrzymać ludzi na wiejskich obszarach Irlandii, ale pragniemy również, aby ludzie mieli możliwość powrotu do życia i pracy w swoich lokalnych społecznościach. Nasza inicjatywa Connected Hubs łączy ponad 400 obiektów do pracy zdalnej w ramach jednej sieci, która będzie obsługiwana przez aplikację Connected Hubs. Fine Gael buduje silniejsze i bezpieczniejsze społeczności, inwestując w pracowników i rodziny. Tworzenie miejsc pracy w regionach ma kluczowe znaczenie, ponieważ ożywia miasta i wsie w całym kraju. W tym tygodniu CSO poinformowało, że zatrudnienie wzrosło we wszystkich regionach. Nasza inwestycja się opłaca, ale musimy ją kontynuować.

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Piękno jest po to,
PGNiG na Gazterm 202
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська