Ponad 65 aresztowań i 40000 grzywien wydanych za naruszenie ograniczeń Covid-19

Zgodnie z danymi przekazanymi przez Departament Sprawiedliwości liderowi Aontú, Peadarowi Tóibínowi, na członków społeczeństwa wydano ponad 65 nakazów aresztowań i ponad 40 000 grzywien. 

Poseł Tóibín wyjaśnił dzisiaj, dlaczego będzie głosował przeciwko rozszerzeniu przepisów dotyczących uprawnień nadzwyczajnych rządu:

– My w Aontú wierzymy, że podejście rządu do pandemii było zasadniczo wadliwe i sprzeczne. Z jednej strony nałożyli najostrzejsze i najdłuższe blokady i ograniczenia w UE, z drugiej strony przez większość pandemii ludzie mogli latać, z każdego rejonu z Covid na świecie. Członkowie społeczeństwa zostali zmuszeni do pozostania w domu – lub w odległości kilku kilometrów od swoich domów, podczas gdy w tym samym czasie ludzie lądowali tu prawie codziennie z całego świata – w tym z obszarów takich jak północne Włochy na samym początku pandemii. Covid to prawdziwa choroba i musimy być czujni, zachować dystans społeczny i zdrowy rozsądek. Jednak 56% wszystkich osób, które zmarły z powodu Covid w ciągu ostatnich 14 miesięcy, złapało na Covid w szpitalach i domach opieki. To rządowe lub silnie regulowane przez rząd były epicentrum zgonów i poważnych chorób. Nie wiedzielibyście o tym, słuchając przedstawicieli establishmentu politycznego, z których wielu oceniało i potępiało ludzi, zwłaszcza młodych. Na przykład w Donegal, utworzono „linię pomocy”, aby umożliwić lokalnym mieszkańcom zgłaszanie przypadków łamania ograniczeń przez sąsiadów. To szaleństwo. Senator Fianna Fáil mówił o wezwaniu wojska do zajęcia się studentami gromadzącymi się w Galway. W tym tygodniu rząd stara się przedłużyć przepisy dotyczące uprawnień nadzwyczajnych do listopada. Aontú będzie głosować przeciwko temu przedłużeniu. Podobnie jak w przypadku wielu rzeczy w życiu, zachęta jest znacznie lepsza niż potępienie lub osąd – rząd powinien był użyć więcej marchewki i mniej kija, aby zachęcić, a nie wymusić, stosowanie się do porad dotyczących zdrowia publicznego. Są to „uprawnienia nadzwyczajne”, o których powiedziano nam, że będą wykonywane ostrożnie i w wyjątkowych okolicznościach, ale z udostępnionych mi statystyk wynika, że ​​było 65 „ukrytych incydentów”, w których dokonano co najmniej jednego aresztowania i nałożono ponad 40 000 grzywien. Wydaje się, że ponad 14 000 grzywien dotyczyło „opuszczania domu bez uzasadnionego powodu”, a kolejne 3000 „uczestnictwa w wydarzeniach w mieszkaniach” – co to za wydarzenia? Odwiedzanie krewnych? Pogrzeb, czy stypa? W czasach trudności ekonomicznych i niedoli grzywny lub aresztowanie ludzi nie jest właściwą odpowiedzią i dlatego będę głosował przeciwko przedłużeniu tych uprawnień w najbliższych dniach.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Antou

Polska-IE: Udostępnij
Należy utrzymać pr
Imogene Salva: Życi
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian