Ponad 513 000 osób pobiera zasiłek dla bezrobotnych

Central Statistics Office wydając dzisiaj swój oficjalny komunikat o stanie zatrudnienia, zaznacza, że nie może obecnie jeszcze opublikować informacji o stopie bezrobocia w marcu, a dane te pojawią się w przyszłym tygodniu.

Wiemy natomiast, że ogólna liczba osób, które obecnie korzystają z jakiejś formy zasiłku wzrosła na koniec marca do 513 350 osób, co jak podkreślono w informacji prasowej, „ma znaczący wpływ na rynek pracy”. Obecne dane pochodzą z rejestru Live Register, a ten oznacza osoby korzystające z dowolnej formy zasiłku dla bezrobotnych lub zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin, pracowników sezonowych, wykonujących pracę dorywczą, a otrzymujący zasiłki Jobseeker Benefit  lub Jobseeker Allowance.

Wg CSO od 16 marca tego roku z pandemicznej formy zasiłku korzysta już 283 037 osób, które otrzymują wsparcie finansowe w wysokości 350 €.

Z tymczasowych programów rządowych, które skierowane są do firm, do końca marca skorzystały już 25 104 osoby, więc otrzymują 70% dotychczasowego wynagrodzenia.

Bogdan Feręc

Źr: CSO

Polska-IE: Udostępnij...
Szefowa KE: „Damy
Wydarzyło się w Wa
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish